İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Putin, yarın Bakü'de Aliyev'le görüşecek

Putin, yarın Bakü'de Aliyev'le görüşecek
Putin, yarın Bakü'de Aliyev'le görüşecek

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yarın Bakü'de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'le görüşeceğini söyledi.

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'le yapacağı görüşme ve katılacağı Birleşik Devletler Teşkilatı (BDT) zirve toplantısının ayrıntılarını basınla paylaştı. Peskov'un açıklamasına göre Putin, yarın Bakü'de İlham Aliyev'le bir araya geldikten sonra Birleşik Devletler Teşkilatının zirvesine katılmak için Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'ye gidecek.

Peskov, "Yarın gece Duşanbe'de gerçekleştirilecek olan BDT Devlet Başkanları Konseyi zirvesi için çeşitli çalışmalar ve hazırlıklar yapılıyor. Yarın akşam Cumhurbaşkanı Duşanbe'de gayri resmi bir akşam yemeğinde olacak. Öbür gün BDT zirve toplantısına katılacak. Ama bunlardan daha önce yarın sabahın erken saatlerinde Putin, Rusya-Azerbaycan bölgelerinin forumunun yapılacağı Bakü'ye uçacak ve foruma katılacak. Putin ve Aliyev orada bölge başkanları ile konuşup görüşmeler yapacak. Putin, bugün Bakü'de düzenlenen Judo Dünya Kupası'nın bazı yarışmalarını da izleyecek" dedi.  

Şehriyar İmanbeyli
 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.