İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Schneider'in Balkanlar ve Orta Doğu sorumlusu, Turhangil

Schneider'in Balkanlar ve Orta Doğu sorumlusu, Turhangil
Schneider'in Balkanlar ve Orta Doğu sorumlusu, Turhangil

Enerji yönetiminde global bir uzman olan Schneider Electric'in, bölgesel yapılanmasında yaptığı değişiklikler sonucu, Türkiye'nin önemi daha da arttı.

Balkanlar ve Orta Doğu Bölgesi'nde oluşturulan yeni organizasyon çalışmaları kapsamında, Türkiye'de başarılı çalışmaları ile dikkat çeken Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü Turhan Turhangil, 27 ülkenin Başkanı oldu.

"SCHNEİDER ELECTRİC'İN GLOBAL BAŞARISINDA TÜRKİYE'NİN ROLÜ BÜYÜK"

Konuyla ilgili açıklama yapan Schneider Electric Başkanı ve CEO'su Jean-Pascal Tricoire, firmanın değişen organizasyon yapısında Türkiye'nin stratejik konumunun çok önemli bir etken olduğunu vurguladı. Tricoire, "Dünyada tüketilen enerjinin yüzde 72'lik kısmı için enerji verimliliği çözümleri sunan Schneider Electric, 2008 yılında 18,3 milyar Euro ciroya ulaşmış ve 110'dan fazla ülkede dünya çapında faaliyet gösteren bir enerji devi. Türkiye, Schneider Electric'in bu başarısında önemli bir paya sahip.

Bunun en önemli sebeplerinden biri çevresindeki bölgeye hakim olması" dedi.

"TÜRK İNSANINA DUYDUĞUMUZ GÜVEN BU KARARDA BELİRLEYİCİ ETKENLERDEN BİRİ OLDU"

Bu stratejik önemi daha da artıran diğer bir etkeni de belirten Tricoire, "Türk insanın yetkinliklerine duyduğumuz güven, belirleyici bir faktör oldu. Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü Turhan Turhangil'in mevcut görevinin yanı sıra bölgenin başkanlığında da aynı başarıyı sürdüreceğine inanıyorum. Alınan organizasyonel karar ile, Türkiye'nin de içinde bulunduğu Balkanlar & Orta Doğu Bölgesi'nde daha da büyümeyi hedefliyoruz" dedi. 

Gerçekleşen organizasyonel değişiklik kapsamında Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü Turhan Turhangil, Türkiye'nin yanısıra Arnavutluk, Makedonya, Kosova, Azerbaycan, Gürcistan, Tacikistan, Türkmenistan, Özbekistan, Bulgaristan, Afganistan, Bahreyn, Kuveyt, Umman, Pakistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Kıbrıs, Irak, Lübnan, Ürdün, Suriye, İran, Suudi Arabistan Krallığı, Yemen, Sırbistan ve Karadağ'ı Türkiye ofisinden yönetecek.

Schneider Electric, faaliyet gösterdiği elektrik güç ve dağıtım, endüstri, bina ve konut pazarlarının yanısıra veri merkezi pazarlarında, yüzde 30'a varan oranda tasarruf sağlayan enerji verimliliği prosesleri yapıyor. 

İkisi İzmir'de olmak üzere, Türkiye'de 3 fabrika, 1000'i aşkın çalışan, 2 Arge merkezi ve yaklaşık 200 iş ortağı ile hizmet veren Schneider Electric başta Istanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere toplam 16 ilde çalışmalarına devam ediyor.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.