Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

Siirt Üniversitesi'nde ağaçların kesilmesine tepki

Siirt Üniversitesi (SİÜ) merkez kampüsünde 20-30 yıllık ağaçlar kesilirken, yaşanan ağaç katliamını görenler bu duruma tepki gösterdi.

Siirt Üniversitesinde ağaçların kesilmesine tepki

29 Eylül 2017 17:50

Siirt Üniversitesi merkez kampüsü girişinde 'yeşil vadi' diye tabir edilen ve daha önce de kafeterya olarak kullanılan alanda yaklaşık 30 yıllık olduğu tahmin edilen ağaçlar, öğle saatlerinde motorlu testere ile diplerinden kesildi. Alanda kütük haline getirilen ağaçlar, daha sonra 'patpat' diye tabir edilen tarım araçlarına yüklenerek götürüldü. Yoldan geçen birçok vatandaş yaşanan manzara karşısında şaşkınlık yaşarken, bir öğrenci yaşananları kaydetti. Öğrencinin "Neden kesiyorsunuz?" diye sorduğu işçi, "Rektör izin verdi, biz de kestik" diye karşılık verdi. 

Siirt Üniversitesi yetkilileri, mevcut alanın 24 derslikli ortaokul yapılması için Siirt Milli Eğitime Müdürlüğüne devredildiğini belirtti. Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise Siirt Üniversitesi ile Siirt Belediyesine ağaçların başka bir noktaya güvenli bir şekilde nakledilmesi için yazı gönderdiklerini ancak belediyenin ağaç sökme aracının olmadığının kendilerine ilettiğini dile getirdi. 

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 33°C

 • Ankara

  Ankara 31°C

 • İzmir

  İzmir 35°C

 • Bursa

  Bursa 34°C

 • Trabzon

  Trabzon 27°C

TÜMÜ
Reklamı Geç