İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Sıla, 'Trafik Hayattır' için yolda

Sıla, 'Trafik Hayattır' için yolda
Sıla, 'Trafik Hayattır' için yolda

Ünlü pop müzik sanatçısı Sıla, kurumsal sorumluluk platformu 'Trafik Hayattır' için yola çıkıp kamera karşısına geçti.

Vlogger Rahşan Gülşan ile birlikte İstanbul'dan Kapadokya'ya uzanan keyifli bir yolculuğa çıkan Sıla, yolculuk esnasında emniyet kemeri kullanımından sinyal vermenin önemine kadar trafikte hayat kurtaran önlemler ile ilgili önemli mesajlar verdi.

Doğuş Otomotiv'in trafik güvenliği bilincini artırmak amacıyla yürüttüğü ve bu yıl 14'üncü yılını geride bırakan 'Trafik Hayattır' kurumsal sorumluluk platformu, 2018 yılındaki ilk özel projesini Sıla ile hayata geçirdi. Ünlü pop müzik sanatçısı Sıla, vlogger Rahşan Gülşan ile İstanbul'dan Kapadokya'ya uzanan keyifli bir yol hikayesi için kamera karşısına geçerken, yolculuk esnasında emniyet kemeri kullanımından sinyal vermeye kadar trafikte hayat kurtaran önlemleri keyifli bir sohbet ile aktardı. Sıla, söz konusu önlemler sayesinde geçen yıl yaşadığı trafik kazasında hayatının kurtulduğuna da özellikle dikkat çekti.

14 Şubat tarihinden itibaren Trafik Hayattır platformu tarafından Youtube kanalında ve Facebook'ta yayınlanmaya başlanan vlog, Rahşan Gülşan'ın Sıla'yı telefonla araması ile başlıyor. Esprili ve eğlenceli bir dille yapılan konuşmanın ardından anında yola çıkan ikili, Ihlara Vadisi, Uçhisar ve Kapadokya'ya uzanan eğlenceli yol hikayesinde izleyicilere keyifli dakikalar yaşatıyor. İkili kimi zaman Kaymaklı Yeraltı Kenti'nde gezerken, kimi zamanda Ihlara Vadisi'nde doğa ile baş başa keyifli sohbetler gerçekleştiriyor. Yolculuğun ikinci gününde ise kar yağışı sürprizi ile karşılaşan Sıla ve Rahşan Gülşan, beyaza bürünen Kapadokya'da doğanın tadını çıkarmayı ihmal etmiyor.

Yeni albüm yolda

Yolculuk esnasında Doğuş Otomotiv'in Trafik Hayattır platformunun öneminden ve trafik kurallarından da bahseden ikili ayrıca Sıla'nın yapım aşamasında olan yeni albümünün müjdesini de veriyor. Sıla, vlogda yeni albümle ilgili olarak şarkıları yazmaya devam ettiğini, bazı şarkıların tamamlandığını, bazılarının ise aranje aşamasında olduğunu belirtiyor. Sıla, videonun finalinde ise kendisinin söz ve müziğini yaptığı ve Ceylan Ertem tarafından seslendirilen 'Esmer' ile 2012'de hayatını kaybeden Neşet Ertaş'tan 'Gönül Dağı' türküsünü özel olarak 'Trafik Hayattır' için seslendiriyor.

Jingle ile 20 milyondan fazla kişiye ulaşıldı

2004 yılından bu yana toplumun tüm kesimlerinde trafik güvenliği bilincini arttırmak amacıyla 'Trafik Hayattır' kurumsal sorumluluk platformu kapsamında trafik güvenliği ve trafikte sorumluluk yaklaşımına yönelik farkındalık projeleri gerçekleştiriyor. Trafik Hayattır Projesi kapsamında geçen yıl 'emniyet kemeri', 'aşırı hız', 'cep telefonu' ve 'araçta çocuk güvenliği' olmak üzere 4 ana mesaj çerçevesinde çalışmalar yapıldı. Gençlere yönelik radyo Jingle yarışması da gerçekleştiren Doğuş Otomotiv'in Trafik Hayattır! Jingle'ı Nil Karaibrahimgil tarafından seslendirildi ve jingle, 20 milyondan fazla kişiye ulaştı. 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.