İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Şırnak'ta tank hareketliliği

Şırnak'ta tank hareketliliği
Şırnak'ta tank hareketliliği

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nden yola çıkan çok sayıda tank ve zırhlı personel taşıyıcı, Kuzey Irak sınırına doğru yol aldı.

Tankların Irak sınırına doğru yol alması ilçede heyecanlı dakikaların yaşanmasına neden oldu. 

 

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Kuzey Irak sınıra yığınak yapmaya devam ediyor. Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden gelen çok sayıda seçkin komando birliği, son bir haftadır sürekli olarak bölgeye kaydırılıyor. Ayrıca bugün, çok sayıda tank sınırın sıfır noktasına kaydırıldı. Bahar operasyonu ile tekrar askeri hareketliliğin merkezi olan Şırnak'ta hava trafiği yaşandı. 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan ardı ardına kalkış yapan helikopterler Cudi ve Gabar dağlarına doğru yol aldı. Operasyonların yoğunlaştığı Bestler Dereler Bölgesi'nde ise Mehmetçik tarafından teröristlere ait çok sayıda sığınağın ortaya çıkarılarak imha edildiği belirtilirken, sığınakların etrafında arazi arama taraması yapılarak bölgenin mayınlı tuzaklardan arındırıldığı kaydedildi. 

 

Öte yandan Silopi Tank Taburu'ndan tanklar, büyük araçlar üzerinde Uludere İlçesi'ndeki sınır birliklerine sevk edildi. Sınırdaki stratejik noktalara yerleştirileceği öğrenilen tankların sevkıyatı sırasında havadan helikopterler gözcülük yaptı.  

 

 MEHMET DEMİRHAN -  ŞIRNAK

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.