İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Son dakika: AÖF sınav giriş yerleri belli oldu! AÖF sınav giriş belgesi açıklandı mı? 2018 AÖF güz dönemi sınav yerleri

Son dakika: AÖF sınav giriş yerleri belli oldu! AÖF sınav giriş belgesi açıklandı mı? 2018 AÖF güz dönemi sınav yerleri
Son dakika: AÖF sınav giriş yerleri belli oldu! AÖF sınav giriş belgesi açıklandı mı? 2018 AÖF güz dönemi sınav yerleri

AÖF sınav giriş yerleri açıklandı mı? Milyonlarca öğrenci bu sorunun cevabını arıyor. AÖF sınav tarihleri ve sınav giriş yerlerini bu haberimiz aracılığı ile öğrenebilirsiniz. İşte detaylar...

AÖF sınava giriş belgeleri Anadolu Üniversitesi öğrenci bilgi sistemi üzerinden alınacak. Adaylar AÖF sistemine öğrenci girişi yaparak sınav giriş yerlerini ve sınav giriş belgelerini temin edebilecekler. AÖF sınav giriş yerleri için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Binlerce öğrenci tarafından merakla beklenen AÖF sınav giriş yerleri belli oldu. Adaylar bu haftasonu iki gün sürecek oturumlarda sınava girecekler. İşte AÖF sınav giriş belgeleri ve AÖF dönem sonu sınavına girmek için gerekli belgeler...

SINAVLAR 13-14 OCAK TARİHİNDE

Öğrencilerin merakla takip ettiği AÖF Güz Dönemi final sınavları yerleri daha belli olmadı. Bu haftasonu 13-14 Ocak tarihlerinde yapıalcak sınavların giriş yerleri belli olduğu zaman hem resmi sitede hem de sabah.com.tr'den sınav giriş yerlerinizi sorgulayabileceksiniz.

13-14 Ocak tarihlerinde yapılacak sınavların sonuçları 15 gün içerisinde erişime açılıyor. Önemli bir not eklemek gerekirse; AÖF sınavına girerken öğrencilerin nüfus cüzdanlarını ve sınav giriş belgelerini yanlarında bulundurmaları zorunlu.

AÖF NEDİR?

Açıköğretim Fakültesi,1982 yılında kurulmuş olan ve Uzaktan eğitim metoduyla öğrencilerine hizmet veren bir fakültedir.

Kendi ikamet ettiği ilde üniversite kazanamayıp farklı illerde okuma imkanı olmayan, hatta örgün olarak üniversite okumaya fırsatı olmayan Türk vatandaşlarının imdadına koşan bir sistemdir.Tüm Türkiye'de hizmet veren açıköğretim fakültesi, bunun yanı sıra KKTC, Türki Cumhuriyetler ve Batı Avrupa'da da Türk vatandaşlarımıza hizmet sunmaktadır.

AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ ÇIKARTMAK İÇİN TIKLAYINIZ..

AÖF'E GİRERKEN NELER GETİRMELİYİM?

* Fotoğraflı Sınav Giriş BelgesiFotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi
* Fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, zorunlu askerlik görevini yerine getirmekte olan er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi, Türkiye Barolar Birliği tarafından verilen Baro Kartı/Avukat Kimlik Belgesi, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar, yurt dışında yapılan sınavlarda o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir.

4 YANLIŞ 1 DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR MU ?

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının yazısı gereği, 2016-2017 Öğretim Yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde, sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış cevabın bir doğru cevabı eksiltmesi, Anadolu Üniversitesi Senatosunun 04/10/2016 tarihli ve 7/8 sayılı kararıyla kabul edilmiştir.

AÖF SINAV GEÇME NOTLARI

84 – 100 AA 4,00 Geçti
77 – 83 AB 3,70 Geçti
71 – 76 BA 3,30 Geçti
66 – 70 BB 3,00 Geçti
61 – 65 BC 2,70 Geçti
56 – 60 CB 2,30 Geçti
50 – 55 CC 2,00 Geçti
46 – 49 CD 1,70 Ortalamaya Bazlı Geçti
40 – 45 DC 1,30 Ortalamaya Bazlı Geçti
33 – 39 DD 1,00 Ortalamaya Bazlı Geçti

 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.