İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Sri Lanka kampüsü, büyümeye devam ediyor

Sri Lanka kampüsü, büyümeye devam ediyor
Sri Lanka kampüsü, büyümeye devam ediyor

2017-2018 eğitim ve öğretim yılının bitmesinin ardından yeni eğitim ve öğretim yılı için üniversiteler hazırlıklarına devam ediyor.

İlk kayıtlarını 2009 yılında alan GAÜ Sri Lanka kampüsü, yeni dönem ile birlikte 27 farklı bölümde öğrencilerine kapılarını açıyor.

Srilanka Metroplitan Koleji Kurucu Başkanı Dr. Siraz Meerasahib, gerçekleştirdiği ziyaretinde, GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar ve Rektör Prof. Dr. Kutsal Öztürk ile biraraya geldi. İki kurum arasında bulunan mevcut protokolün geliştirilmesi ve yeni açılacak bölümler ile ilgili görüşmede bulunuldu. Görüşmelerin ardından Akpınar ve Meerasahib, GAÜ Sri Lanka Kampsü'nde açılacak olan yeni bölümler ve büyüme projeleri ile ilgili protokol anlaşması imzaladı.

3 kıtada bulunan 7 kampüsünden birisi olan GAÜ Sri Lanka kampüsü, ilk kayıtlarını 2009 yılında almaya başlamasından bu güne kadar onlarca mezun verirken, 2018-2019 akademik yılı itibariyle toplam bölüm sayısını 27'ye çıkardı.

Sri Lanka Kampüsünde öğrenci alınacak bölümler

Sri Lanka'nın başkenti Kolombo'da bulunan Metropolitan Üniversitesi dahilindeki GAÜ Sri Lanka Jenerik kampüsü,bünyesinde bulunan İngiliz Dili ve Edebiyatı, Psikoloji, Hemşirelik, İşletme, Muhasebe, Uluslararası İşletme, Pazarlama, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Bankacılık ve Finans, Uluslararası İlişkiler, Erken Çocukluk Eğitimi, Siyaset Bilimleri ve Kamu Yönetimi, İngilizce Öğretmenliği, Hukuk ve Psikolojik danışmanlık ve Rehberlik lisans programları, Uygulamalı Sosyal Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık, Eğitim Yönetimi ve Denetimi, İngiliz Dili Eğitimi, Yönetici Dil Eğitimi, İşletme Yönetimi, Finans Yönetimi, Pazarlama Yönetimi ve Hukuk yüksek lisans programları ile, Eğitim Yönetimi-Denetimi ve Planlaması, Psikoloji ve Yönetim Doktora programlarına öğrenci alacağı ifade edildi.

Sri Lanka yapılanması 10 yıla yakın süredir devam ediyor

Konuyla ilgili açıklamada bulunan GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar, GAÜ'nün dünyanın 4 bir tarafında KKTC'nin adını taşımasının yanında, dünya çapında eğitimi gerçek anlamda sergilediğini vurgulayarak, yarım asıra yaklaşan bilimsel bilgi birikimi ile sınırlarını Kıbrıs'ın dışına taşımış; dünya ile bütünleşmiş küresel eğitimin merkezi haline geldiklerini ifade etti. GAÜ'nün Sri Lanka yapılanmasının 10 yıla yakın süredir devam ettiğine vurgu yapan Akpınar, gerçekleştirdikleri görüşmeler neticesinde, bu yapı içerisinde dahada büyüyeceğine değindi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.