Suat Kılıç, 'tokat' iddiasına yanıt verdi

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, “2020 Avrupa Futbol Şampiyonası yarı final ve finalini olimpiyatın alternatifi olarak görmüyoruz” dedi.

Suat Kılıç, tokat iddiasına yanıt verdi

14 Eylül 2013 19:47

Spor tesisi açılış ve temel atma törenlerine katılmak üzere geldiği Amasya’nın Merzifon ilçesinde belediyeyi ziyaretinde açıklamalarda bulunan Bakan Kılıç, “Olimpiyatları İstanbul’a 2020 yılına yönelik kazandıramadık ama olimpik harekete yönelik inancımızı koruyoruz. Olimpiyat ateşi içimizde sönmedi. Bu ateşi dalga dalga spordaki başarıyı artırmak üzere ülkenin her köşesine ulaştırma hedefimiz var” diye konuştu.Spor ülkesi olma iddiasını sonuna kadar sürdürecek Türkiye’de 776 tane spor tesisini inşa ettiklerini vurgulayan Kılıç, “81 ilde bu kadar spor tesisi inşa eden bir ülkenin temel hedefi dünya çapında olimpiyat, Avrupa ve dünya şampiyonları yetiştirmek. Kaybeden kendileri oldu diye düşünüyorum. Zira olimpiyat Türkiye’de yapılabilseydi, İstanbul’da yapılabilseydi dünyada gerçekten çok büyük bir değişim yaratacaktı. Dünya gençleri üzerinde gerçekten çok büyük bir dönüşüm yaşatacaktı. Bölgede Mısır’da istikrarsızlık var. Suriye’de istikrarsızlık var. Irak’ta istikrarsızlık var. Diğer bölge ülkelerinde pek çoğunda istikrarsızlık var. Bu kadar istikrarsızlığın bulunduğu bir ülke olimpiyatın temsil ettiği değerlere en üst düzeyde ihtiyaç duyan bir bölgeydi oysaki. Olimpiyat İstanbul’u tercih etmiş olsaydı, İstanbul merkezli bu büyük hareket dünyadaki en büyük dönüşümü bizim coğrafyamızda yaşatma imkanını yakalayacaktı. Olimpik hareket yeniden çok büyük bir heyecan dalgasına dönüşecekti. Olimpik hareket yeniden gençliğin kurtuluş ümidine dönüşecekti. Ve olimpik hareket spora mesafeli kalan bir coğrafyanın yeniden sporla dönüşümüne ve hayata tutunmasına imkan sağlamış olacaktı” şeklinde konuştu.Merzifon Belediyesi’nden ayrılırken basketbol ve tekvando yapan Taha adlı çocukla sohbet eden Kılıç, basketbolla tekvando birleştiği takdirde hücum faule dönüşeceğini belirtti. Bir gazetecinin Başbakan Erdoğan'ın kendisini tokatladığı iddiasıyla ilgili soruya 'Bunlar lüzumsuz' diye cevap veren Bakan Kılıç’ın temaslarına Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin ile Merzifon Belediye Başkanı M. Kadri Aydınlı da katıldı.

MURAT ÇELİK A.


YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (3)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 12°C

 • Ankara

  Ankara 12°C

 • İzmir

  İzmir 19°C

 • Bursa

  Bursa 16°C

 • Trabzon

  Trabzon 12°C

TÜMÜ
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.
D-Smart Online Başvuru Sitesi
D-smart İnternet, Kampanya, Paketleri
Online Başvuru 0850 532 0 266
www.yeniabonelik.com