TOKİ’den dolandırıcılara darbe

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, İstanbul Kayaşehir’de satışa sunulan bin 892 konuttan kura çekilişinde 300 kişiye yüzde yüz konut kazanma adı altında sahtekarlık yapıldığını belirterek, yapılan dolandırıcılık olaylarına karşı savcılığa suç duyurularında bulunduklarını ve İstanbul Emniyeti tarafından bu kişilere suçüstü yapılarak yakalandıklarını bildirdi.

TOKİden dolandırıcılara darbe

14 Eylül 2017 11:40

Turan, İstanbul Kayaşehir’de satışa sunulan bin 892 konutla ilgili yapılmak istenen dolandırıcılık konusuna ilişkin açıklama yaptı. Dolandırıcıların internet sitesi kurduklarını belirten Turan, sitede, “Kayaşehir toplu konutlarında kurada 300 kişiye yüzde yüz kura çekilişininde konut kazanma hakkı nasıl mı? Başvuru detayı için bizimle irtibata geçin sizler de Kayaşehir toplu konutlarında, toplu kura çekilisinde adınıza kura hakkı çıkmasını garantileyin toplu konutlarında ev sahibi olma hakkını kazanın. Bin 892 konutun 300 konutunu kurada adınıza konut hakkı kazanmasını bizler garantiledik sizler de adınızın kurada konut hakkı kazanmasını sansa bırakmayın bizler gibi garantiye alın. Kura çekilişi sırasında adınızın konut hakkını kazandığınızın sevincini birlikte yaşayalım” ibarelerinin yer aldığını ifade etti.

Kura çekilişi 4 Ekim de

İstanbul Kayaşehir’de satışa sunulan bin 892 konuta başvuruların 05 Eylül-20 Eylül 2017 tarihleri arasında Türkiye Halk Bankası A.Ş’nin İstanbul ilindeki tüm şubeleri aracılığı ile yapılabileceğini söyleyen Turan, 04 Ekim tarihinde kura çekilişinin olacağını belirtti. Turan, ayrıca idarenin kuralı satışlarının noter huzurunda ve dileyen müracaat sahiplerinin de iştirak edebileceği bir salonda açık ve şeffaf bir şekilde gerçekleştiğini aktardı.

Her yıl binlerce dar gelirli vatandaşı sevindirdiklerini kaydeden Turan, "Her şeyin olduğu gibi bu işin de suiistimalini yapanlar var. Vatandaşlarımıza, 'Size öncelikli alım tanıyacağız, yüzde yüz konut kazanma hakkı' diyerek onlardan para topluyorlar. Bu tarz girişimlerde bulunan vatandaşlar resmi mercilere başvurarak haklarını aramalı" uyarısında bulundu.

"Müracaatlar yetkili banka aracılığıyla"

TOKİ tarafından satışa sunulan konutların satış ve devir işlemlerinin sadece yetkili bankalar aracılığı ile yapılmakta olduğunu vurgulayan Turan, “TOKİ’den konut almak isteyen vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için, TOKİ ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmemeleri, iş ve işlem yapmamaları gerekmektedir. Bizim yönlendirdiğimiz bankalar dışında hiçbir yere, kuruma, kişiye para yatıramazsınız, onlardan daire talep edemezsiniz. Bizim yönlendirdiğimiz bankalar dışında bir müracaat yeri yoktur. Şahıs, kurum ve şirkete müracaat olamaz" dedi.

Vatandaşlara dolandırıcılar konusunda daha duyarlı olmaları çağrısında bulunan Turan, bu konudaki takiplerini sürdürdüklerini belirterek, "TOKİ adına kendilerine bir şey söylendiğinde, yapıldığında bunu idareye mail ve ALO TOKİ (444 86 54) iletişim kanalıyla ya da Başbakanlık İletişim Merkezi'ne şikayette bulunsunlar. Biz takipçisi oluruz" diye konuştu. 

Etiketler: toki

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 27°C

 • Ankara

  Ankara 30°C

 • İzmir

  İzmir 32°C

 • Bursa

  Bursa 29°C

 • Trabzon

  Trabzon 27°C

TÜMÜ
Reklamı Geç