Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını görmek için tıklayın.

Türk filmleri Güney Koreli sinemaseverlerle buluşacak

Türk sinemasının önemli filmleri, Güney Koreli sinemaseverlerle buluşuyor.


27 Ekim 2017 15:46

Diplomatik ilişkilerin 60. yılında Türkiye-Güney Kore Karşılıklı Kültür Yılı etkinlikleri kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığınca Seul’de düzenlenen Türk Filmleri Festivali başladı.

Bugün başlayan ve 29 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek festivalde Türkiye’nin 2017 Oscar aday adayı olan “Ayla” filminin özel gösterimi de izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Güney Kore ile Türkiye’nin ortak tarihinde yer alan Kore Savaşında yaşanan hüzünlü ve gerçek bir hikayeyi anlatan filmin gösterimine, filmin yapımcısı Mustafa Uslu, yönetmeni Can Ulkay, oyuncular ve yaşam öyküsü filme konu olan Kim Eunja da ( Ayla) katıldı.

Festival kapsamında ayrıca Türk sinemasının önemli filmleri arasında yer alan “Kış Uykusu”, “Koca Dünya”, “Kalandar Soğuğu”, “Dağ 2”, “Aşk Tesadüfleri Sever” ve “Unutursam Fısılda” gibi bazı filmler de Güney Koreli sinemaseverlerin beğenisine sunulacak..
Etkinlik süresince Türk Sinema tarihinin başyapıtlarının ve seçkin örneklerinin afişlerinin yer aldığı bir sergi de meraklılarıyla buluşturulacak.
 

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 31°C

 • Ankara

  Ankara 29°C

 • İzmir

  İzmir 33°C

 • Bursa

  Bursa 30°C

 • Trabzon

  Trabzon 28°C

TÜMÜ
Reklamı Geç