Türk pilotlar, Sliven Rallisi’nde derece elde etti

Asfalt zeminli Sliven Rallisi'nde Toksport WRT pilotları Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ikilisi, genel klasmanda yarışı ikinci sırada tamamladı.

Türk pilotlar, Sliven Rallisinde derece elde etti

05 Eylül 2017 14:33

Kurulduğu ilk günden bu yana, birçok motorsporları organizasyonunda global anlamda Türkiye'yi temsil eden ve önemli başarılar elde eden Toksport WRT, bu yıl 37'nci kez gerçekleştirilen Sliven Rallisi'nde değerli puanlar kazandı. Toksport WRT pilotları Orhan Avcıoğlu ve Burçin Korkmaz, Bulgaristan'ın Sliven şehrinde gerçekleştirilen zorlu mücadelede, yarışı genel klasmanda ikinci tamamlayarak önemli bir başarıya imza attı.

Yarış sonrasında Orhan Avcıoğlu, "Balkan Ralli Kupası hedefimiz için iyi puanlar aldık ve şampiyonada iddiamızı sürdürüyoruz. Bütün yarış, podyumun ilk üç sırası için çetin bir mücadeleye sahne oldu. Yarışın üç etapta en iyi zamanı yapsak da ilk gün yanlış lastik seçimi ile kaybettiğimiz zamanlar sebebiyle yarışı ikinci olarak tamamladık. Ancak Bulgaristan’da yabancı rakiplerimize karşı yine bayrağımızı gururla podyuma taşıdık. Balkan Ralli Kupası için bir sonraki yarışımız Sırbistan Rallisi" şeklinde konuşarak Sırbistan Rallisi için hedeflerinin podyum olduğu sinyalini verdi.

Balkan Ralli Şampiyonası'nın 6'ncı ayağı olan ve bu yıl 50'ncisi düzenlenen Sırbistan Rallisi, 22-24 Eylül tarihleri arasında, Sırbistan'ın batısındaki Uzice bölgesinde, asfalt zeminli parkurlarda gerçekleşecek. 

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 10°C

 • Ankara

  Ankara 19°C

 • İzmir

  İzmir 24°C

 • Bursa

  Bursa 18°C

 • Trabzon

  Trabzon 17°C

TÜMÜ
Reklamı Geç