"Türkiye hızla büyüyüp gelişiyor"

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Aksaray’a geldi.

Türkiye hızla büyüyüp gelişiyor

17 Kasım 2012 18:45

YASİN CAN
AKSARAY

Ağaçlı Tesisleri’nde AK Parti Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Belediye Başkanı Nevzat Palta ve İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin tarafından karşılanan Bakan Kılıç, buradan geçtiğimiz aylarda faaliyete giren Aksaray Olimpik Yüzme Havuzu’na geçti. Olimpik yüzme havuzu hakkında bilgiler alan Bakan Kılıç, personelle de görüşerek işleyiş hakkında detaylı bilgi aldı. Havuzdan öncelikle çocukların ve gençlerin faydalanması gerektiğini belirten Kılıç, “Havuz öncelikle çocukların ve gençlerin. Dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile hiç tutucu davranmayacaksınız. Bu çocuklar, milletin çocukları. Yani o kurumlar arasındaki taassubu ortadan kaldıracaksınız. Milli Eğitim İl Müdürü ile gerekirse Valinin koordinasyonunda çalışıp okullardan çocukları siz alıp buraya getireceksiniz” dedi. Olimpik Yüzme Havuzunu gezerken torununun spordan çıkmasını bekleyen yaşlı bir kadınla karşılaşan Bakan Kılıç, “Sen de boş durma, arada bir şöyle çektirme hareketleri falan yap. Amcaya selam söyle, Gençlik ve Spor Bakanı’nın selamı var de” dedi.

Burada judo çalışması yapan çocukları da ziyaret eden Bakan Kılıç, Türkiye olarak judo da oldukça geride kalındığını belirterek, “Judoda olması gereken noktanın çok gerisindeyiz. Olimpiyatlara 2 sporcu ile gidebildik. Keşke judodaki olimpiyat potası tekvandoda olsa. Judoda 14 kişi gidebiliyor, tekvandoda sadece 4 kişi gidebiliyor. Ama tekvandoda 4’ün 3’ünü götürdük, judoda 14’ün 2’sini götürebildik. Sizlere de çok iş düşüyor tabii ki. Bu çocukların içinden çok şampiyonlar çıkar. 7 segment var biliyorsunuz. 7 kızlardan, 7 erkeklerden olmak üzere branşta 14 tane olimpiyatlara sporcu götürme imkanı var. Bizim çocuklarımızın fiziği de bu işe uygun. Bu çocuklar geleceğin şampiyon adayı inşallah” diye konuştu.

"TÜRKİYE HIZLA BÜYÜYÜP GELİŞİYOR"

Olimpik yüzme havuzundan çıkarken basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Suat Kılıç, yatırımların hızla devam edeceğini belirterek, Aksaray’a 2013 yılı yatırım programı kapsamında 2 bin 500 kişilik yeni bir spor salonu müjdesi verdi. Türkiye’nin hızla büyüyüp geliştiğini belirten Bakan Kılıç, “Yatırımlar elbette ki devam edecek. Aksaray’da işte bu gördüğünüz Olimpik Yüzme Havuzu çok da iyi bir durumda gördüm. Habersiz geldik biz bugün Aksaray’a. Öncelikle onun altını çizmem lazım. Bugün burada gördüğünüz hiçbir faaliyet ‘Bakan geliyor, hazırlıklı olalım’ düşüncesiyle hazırlanmış değil. Tesadüfi olarak Nevşehir’den dönerken milletvekili arkadaşlarımızın ısrarı üzerine, başka bir gün gelmeyi düşünürken hemen yoldan döndük. Ankara’ya giderken Aksaray’a döndük ve dolayısıyla çok iyi bir işletme mantığı ile olimpik yüzme havuzunun işletildiğini gördük. 750 kişilik spor salonu, eski bir bina. Yaklaşık 30 yıla varan bir ömrü var ama daha hizmet verecek. Oranın da restorasyonu için arkadaşlarımızı talimatlandırmıştık. Bu restorasyon yapıldı. Hizmetlerine devam edecek restorasyon sonrasında. Tabii Aksaray, sanayisi ile birlikte günden güne hızla büyüyen bir şehir. 750 kişilik bir spor salonu ile Aksaray’ın beklentilerine tam manası ile cevap verebilmek mümkün değil. Bu anlamda Aksaray’da 2 bin 500 kişilik yeni bir spor salonu 2013 yatırım programı kapsamında ilimize kazandırmayı hedefliyoruz. Yine 500 kişilik bir öğrenci yurdunu bitirdik, yeni hizmete açtık. O da 1-3 kişilik oda konforunda. Çok kaliteli bir sistematikle gençlerimize hizmet vermeye devam ediyor. Elbette ki yepyeni şeyler olmaya devam edecek. Türkiye gelişiyor, Türkiye büyüyor. Tek parti hükümetiyiz. Siyasal istikrar var, ekonomik istikrar var. Sağolsun, Sayın Başbakanımızın hem ülkemiz insanına, hem de dünyaya güven veren sağlam bir duruşu var siyasi anlamda. Bütün bunları milletimiz için büyük faydalara, hizmetlere dönüştürmenin gayretini veriyoruz. Ve elbette ki bütün bu hizmetleri yürütürken ilinizin seçilmiş milletvekilleri, yine aynı şekilde belediye başkanınızın yer temini konusundaki çaba ve gayretleri, tüm bunlar ittifak halinde yürütülen işlerden açığa çıkan sinerji ile yol almaya devam ediyoruz. Daha pek çok şey inşallah yapılacak, biz gayretle çalışıyoruz. Yeni bir bakanlığız, Gençlik ve Spor Bakanlığı'yız, genç bir bakanlığız, dinamik bir bakanlığız, dinamik bir şekilde hizmetlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

Ardından tadilata giren Atatürk Kapalı Spor Salonu’nu gezen Bakan Kılıç, burada görevli kilolu müteahhide, “Müteahhit de salondan büyük gözüküyor ya. Yani sen önce yatırımı kedine yapmışsın” diyerek espri yaptı. Daha sonra Atatürk Stadyumu’na giden Bakan Kılıç, burada da sporcuları ziyaret ederek sohbet etti. Stadyumu inceleyen Bakan Kılıç, stadyum ve çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Bakan Kılıç daha sonra Somuncu Baba Külliyesi ve Kültür Merkezi ile Gençlik Merkezi’ni ziyaret ederek bilgi aldı.

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 26°C

 • Ankara

  Ankara 25°C

 • İzmir

  İzmir 33°C

 • Bursa

  Bursa 29°C

 • Trabzon

  Trabzon 21°C

TÜMÜ
Reklamı Geç