İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Türkiye yeni yıla 'Ay tutulması' ile girdi

Türkiye yeni yıla 'Ay tutulması' ile girdi
Türkiye yeni yıla 'Ay tutulması' ile girdi

Yılbaşı gecesine denk gelen 2009 yılının son ay tutulması Aydın'da da renkli görüntüler ortaya çıkarırken; vatandaşlar tutulması ilgiyle izledi.


Avrupa, Asya, Afrika ve Avustralya kıtalarından izlenebilen yılın son tutulması, Aydın'da havanın az bulutlu olması nedeniyle zaman zaman farklı görüntüler oluşturdu. Ay, saat 19.17 itibariyle dünyanın yarı gölgesine girmeye başladı. Ayın tamamı saat 21.22'de yarıgölgenin içinde olurken; bu sırada küçük bir parçanın da dünyanın tam gölgesinin içinde kalarak bakır rengini aldı. Parçalı ay tutulması havanın az bulutlu olması nedeniyle Aydın'da da çıplak gözle izlenebildi. Parçalı tutulma saat 21.52'de bitti ve 23.28'de ise ay yarıgölgeden çıkarak tutulma sona erdi. 

Yılbaşını nedeniyle halkın büyük çoğunluğunun sokakta olduğu Aydın'da, 2009 yılının son tutulması ilgiyle izlendi. Ay tutulmasının yılbaşı gecesine rastlamasına ayrı bir anlam yükleyen Aydınlılar, hoş bir sürpriz ile başlayan yeni yılın iyi bir sene geçirileceğinin işareti olduğunu iddia ettiler. Ay tutulmasının ortaya çıkardığı muhteşem manzara bazı kişiler tarafından kamera ve cep telefonlarıyla görüntülenirken; tutulma yılbaşı kutlamalarına ayrı bir renk kattı.


MEHMET BARLAS -AYDIN

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.