Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Meclis

Seçim sonuçlarını dakika dakika buradan takip edebilirsiniz.

Turquas Projesi Birinci Bölgesel Toplantısı Marmara Üniversitesi’nde yapıldı

YÖK tarafından düzenlenen Turquas Projesi Birinci Bölgesel Toplantısı, ‘Yeterlilik Temelli Program Çıktılarının Kalite Güvencesi’ başlığıyla, Marmara Üniversitesi Sultanahmet Rektörlük Binası’nda gerçekleştirildi.


02 Mart 2018 18:18

Avrupa Yükseköğretim Alanı (EHEA) reformlarının uygulanmasını teşvik etmek, kolaylaştırmak ve içselleştirilmesini sağlamak üzere Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) ilk Erasmus Projesi olan TURQUAS Projesi'nin Birinci Bölgesel Toplantısı 30 üniversiteden toplam 150 akademisyeninin katılımıyla Marmara Üniversitesi Sultanahmet Rektörlük Binası’nda gerçekleştirildi. 

Marmara Üniversitesi’nde yapılan açıklamaya göre açılış konuşmaları, proje tanıtımı ve toplantı amacının aktarılmasından sonra, Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi (TYÇ), Türkiye Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesi (TYYÇ), Yükseköğretimde Temel Alan Yeterlilikleri ile İlişkilendirme ve Yükseköğretim Sistemimizdeki Uygulanma Düzeyi ile ilgili bilgilendirmede bulunuldu.

Toplantıda, yeterliliklerin kalite güvencesi, çalıştay düzeni ve işleyişine yönelik bilgi paylaşımının ardından çalıştaylara geçildi. Fen, Mühendislik, Sağlık, Sosyal Bilimler ve Eğitim olmak üzere 5 farklı başlıkta eş zamanlı gerçekleştirilen çalıştaylarda, TYYÇ, Yükseköğretim Temel Alan Yeterlilikleri ve program çıktılarının ilişkilendirilmesi, yeterlilik ve öğrenci iş yükü esaslı kredi ve müfredat belirlenmesine ilişkin uygulamalar yapıldı.
Grup sunuşları ve çalıştay çıktılarının değerlendirilmesinin ardından toplantı sona erdi.  

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 27°C

 • Ankara

  Ankara 30°C

 • İzmir

  İzmir 32°C

 • Bursa

  Bursa 29°C

 • Trabzon

  Trabzon 27°C

TÜMÜ
Reklamı Geç