Tuzla’da geleneksel sokak iftarları başladı

Ramazan geleneklerini ilçe sakinleriyle birlikte yaşayan Tuzla Belediyesi, ilk sokak iftarını Şifa Mahallesi’nde yaptı. Binlerce kişiyle iftar sofrasında buluşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, "Aynı sofrayı paylaşmanın kardeşlik olduğuna inanıyorum" dedi.

Tuzlada geleneksel sokak iftarları başladı

30 Mayıs 2017 10:30

Ramazan ayının gelmesiyle geleneksel hale gelen sokak iftarları Tuzla’da başladı. Bu senenin ilk sokak iftarı Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ev sahipliğinde Şifa Mahallesi’nde bulunan bir sitenin bahçesinde yapıldı. Yaklaşık 2 bin 500 kişiye verilen iftar yemeğine Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı ile belediye personeli ve vatandaşlar katıldı. İftar yemeği öncesi Kur’an-ı Kerim okunarak dua edildi.

Ramazan ayının İslam alemine, bütün insanlığa hayırlara vesile olmasını dileyen Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, "Rabbim nice Ramazanları birlikte yaşamayı da ülkemize, milletimize nasip eder. Aynı sofrayı paylaşmanın kardeşliğini yaşamayı ülkemizin bugün için Ramazan’ın önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Ben gerçekten çok mutluyum, aynı sofrayı paylaşmanın kardeşlik olduğuna inanıyorum. Bizim bu davetlerimize icabet eden aynı sofrayı paylaşma mutluluğu yaşatan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ramazanların ayrı bir havası oluyor. Bu havayı yaşatan hem arkadaşlarıma hem de yaşatan vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Bugün burada 2 bin 500 vatandaşıma iftar veriyoruz. Bazen de 4 bin 5 bin kişiye bulan sofralarımız oluyor” dedi.

Ramazan-ı Şerif boyunca Tuzla’nın 17 farklı mahallesinde, 5 sitede, Tuzla Marina’da ve 24 hemşehri derneklerinde olmak üzere 80 bin vatandaşa iftar yemeği verilecek.

Mustafa Biçer
 

 

YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 30°C

 • Ankara

  Ankara 25°C

 • İzmir

  İzmir 29°C

 • Bursa

  Bursa 29°C

 • Trabzon

  Trabzon 26°C

TÜMÜ
Reklamı Geç