Van Çimento’dan 110 milyon dolarlık yatırım

Van’ın Edremit ilçesinde bulunan Van Çimento Fabrikası, 110 milyon dolarlık yatırım yaparak yıllık üretim kapasitesini 250 bin ton dan 2 milyon tona çıkardı.

Van Çimentodan 110 milyon dolarlık yatırım

31 Temmuz 2013 15:18

Fabrika yönetimi tarafından bir otelde düzenlenen iftar yemeğine Aşkale Çimento Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Van Çimento Genel Müdürü Nihat Kılıç, Fabrika Müdürü Naci Rüzgar, Çiçekli Belediye Başkanı Yılmaz Kılıç, oda başkanları, ilçedeki kamu kurum müdürleri ve işadamları katıldı. Aşkale Çimento Grubu’nun çalışmalarının slayt gösterimiyle tanıtıldığı iftar yemeğinde bir konuşma yapan Aşkale Çimento Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, 2009 yılında 33 milyon euroya Fransız şirketten alınan Van Çimento Fabrikası’nın 110 milyon dolarlık yeni yatırımıyla bölgeye gururla hizmet vermeye başladığını söyledi. Aşkale Çimento Grubu’nun Van’da bölgenin en büyük yatırımlarından birini gerçekleştirdiğini ifade eden Yücelik, “Kapasite artırımına gidilerek fabrikanın yıllık 250 bin ton olan klinker üretimini 1,5 milyon tona, çimento üretimini de 2 milyon tona çıkardık. Bu sayede bölgenin çimento ihtiyacını büyük ölçüde karşılıyoruz. Ayrıca Van depreminde tüm Türkiye gibi Van’a yardım için seferber olduk. Bir ay boyunca 850 aileye günde üç öğün yemek verdik, gıda ve malzeme yardımında bulunarak enkaz altında kalan vatandaşlarımızın kurtarılmasında iş makinelerimizi bir fiil çalıştı. Biz yatırımımızı Van’a yaptık. Sizlerden böylesine büyük bir yatırımı koruyup kollamanızı bekliyoruz. Hem kaliteye hem de çevreye verdiğimiz önem ortadadır. Fabrika alanına 12 bin fidan dikerek 15 bin metrekare alanı ise yeşil alana çevirerek, son sistem filtre ve arıtma tesislerimizle yine bölgemizin en çevre dostu fabrikası haline geldik. Yatırımımız hepimizin gurur duyacağı bir yatırımdır. Ancak, ne yazık ki en kaliteli çimentoyu çıkarmamıza rağmen bazı firmaların il dışından çimento getirtmeleri bizleri üzmektedir” dedi.

İBRAHİM İLHAN
VAN

Etiketler: çevre


YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 10°C

 • Ankara

  Ankara 17°C

 • İzmir

  İzmir 19°C

 • Bursa

  Bursa 16°C

 • Trabzon

  Trabzon 11°C

TÜMÜ
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.
D-Smart Online Başvuru Sitesi
D-smart İnternet, Kampanya, Paketleri
Online Başvuru 0850 532 0 266
www.yeniabonelik.com