Yerli yalıtım malzemesi 'Peryum' yanmıyor

Perlit madeninden elde edilen yalıtım malzemesi, yüzde yüz doğal olduğu için binaların nefes almasını sağlayıp, küflenmiyor, kokmuyor ve çürümüyor.


20 Ekim 2013 10:24

Perlit madeninden elde edilen yalıtım malzemesi, yüzde yüz doğal olduğu için binaların nefes almasını sağlayıp, küflenmiyor, kokmuyor ve çürümüyor. Isı ve ses yalıtımı özelliği bulunan yalıtım malzemesi, yüksek ısılarda dahi yanmıyor.Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen ve İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında yürütülen Ar-Ge çalışmaları sonucu Perlit'ten elde edilen ''Peryum'' yalıtım malzemesiyle ilgili bilgiler veren Peryum Kayseri Bayisi Osman Çelik, ürünün piyasaya yeni çıktığını, 12 özelliği bir arada bulundurduğunu belirterek, ''Ürünümüz şu an piyasaya yeni çıktı. Perlit madeninden elde edilmiş ürün, tamamen yanmaz, AB sınıfı ve CE belgeli bir üründür. Perlit madeninin işlenmesi sonucu genleşmesiyle elde edilen ürün, binanın yapıldığı malzemenin üzerine direkt olarak uygulanabiliyor'' dedi.
Yalıtım malzemesinin, doğal, mineral esaslı yeni nesil bir malzeme olduğunu ifade eden Çelik, yanmayan, diğer yapı malzemeleriyle doku uyumlu, nefes alan, yaşlanmayan, boyutsal kararlılığa sahip, çevreye zarar vermeyen, yerli kaynaklara dayalı üretilen, ısı, yangın ve ses yalıtımını aynı anda sağlayan bu ürünün çok kullanışlı olduğunu kaydetti. Çelik, ''Bu malzemenin en büyük özelliği, yanmamasıdır. Kesinlikle hiçbir şekilde yanmaz ve yakılamaz. Herşeye dayanıklıdır, ömrü tükenmez. Isı ve ses yalıtımı sağlar, en büyük özelliklerinden birisi de nefes almasıdır. Binaya uygulandıktan sonra binada kesinlikle küflenme, kokma ve çürüme gibi olumsuzluklarla karşılaşmazsınız. Zaten doğal bir yapısı var. Haşerelere karşı koruması vardır. Bu malzeme kesinlikle haşereler tarafından yenmez ve haşereler bu malzemenin içinde yuva yapamaz. Her zerresine kadar yerli bir ürün. Yalıtım malzemesinde yurt dışına bağımlılığı tamamen ortadan kaldıran bir ürün. Yüzde yüz yerli malı'' ifadelerini kullandı.Peryum Kayseri Bayisi Osman Çelik, açıklamasının ardından, yanında getirdiği peryum plağına yüksek ısı vererek test etti. Pürmüzle yüksek ısı verilen 6 santimetre kalınlığındaki yalıtım malzemesinin arkasındaki ısı oda sıcaklığını geçmezken, yüksek ısı verilen yüzündeki ısı ise 800 dereceye ulaştı. Yüksek ısıya maruz kalmasına rağmen yalıtım malzemesinin şekli ve bütünlüğü bozulmadı.

ZAFER BARIŞ
KAYSERİ


BAKMADAN GEÇME
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Şehir Seç
 • İstanbul

  İstanbul 24°C

 • Ankara

  Ankara 19°C

 • İzmir

  İzmir 29°C

 • Bursa

  Bursa 27°C

 • Trabzon

  Trabzon 19°C

TÜMÜ
Canlı Tv izle
Canlı Tv izle
Canlı TV HD Yayınları
www.canlitvizle.com.tr
Paykasa
Pay ödeme sistemleri Türkiye'nin resmi Paykasa bayisidir. Kurumsal Paykasa için pay.web.tr
Tüp Bebek Kıbrıs
Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi
Bebeğinize kavuşmanızı
sağlayacak, en başarılı
tüp bebek merkezi
Vivi rent a car
Vivi Rent a Car
Oto kiralama firmalarının araçlarını karşılaştırın, size en uygun arabayı online kiralayın