Durankaya beldesinde büyük yangın

Hakkari’nin Durankaya beldesinde 3 ayrı noktada çıkan ot yangını evlere sıçramadan önce Hakkari Belediyesi itfaiyesi ekiplerinin müdahalesi sonucu kontrol altına alındı.

Durankaya beldesinde büyük yangın

23 Eylül 2017 15:47


Durankaya Beldesi Bağlarbaşı Mahallesi Keskinler semtinde tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan Hacı, Ömer ve Ömer Keskin isimli vatandaşların kışın hayvanlar için istifledikleri ot yığınları henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı alev aldı. Bölgede bulunan Durankaya Bağımsız Belediye Başkanı Fatih Keskin, durumu hemen Hakkari Belediye Başkanlığına bildirdi. Bunun üzerine Hakkari’den yola çıkan Belediye İtfaiye Müdürü Bülent Keskin ve beraberindeki ekibi beldeye ulaşarak yangına hemen müdahale ettiler. 3 ayrı noktada bulunan ot yığınlarındaki büyük yangın evlere sıçramadan önce itfaiye ekibi ve belde sakinlerini elbirliği sonucu söndürülürken otlar ise tamamen kullanılamaz hale geldiği belirtildi. Durankaya Bağımsız Belediye Başkanı Fatih Keskin, yangının çıkış nedeninin daha öğrenilemediğini belirterek, yangının ev ve yerleşim birimlerine sıçramadan önce kontrol altına alındığını söyledi. Keskin, ”Belde halkımız geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlıyor. Yaz aylarında büyük zorluklarla biçtikleri ve evlerinin yakınlarına istifledikleri ot yığınları biranda alev aldı. Daha sonrada 3 ayrı noktadaki ot yığınlarına sıçradı. Hakkari Belediye Başkanlığı itfaiye ekipleri beldeye kısa sürede ulaşarak yangına hemen müdahale etti. Jandarma ve halkta el birliği yaparak yangına müdahalede bulundular. Şükürler olsun ki can kaybına yol açmadan ve evlere sıçramadan önce yangın kontrol altına alındı. Çiftçilikle uğraşan Hacı, Ömer ve Ömer Keskin kışlık ot yığınları kullanılamaz hale geldi. Büyük bir maddi hasar söz konusudur. Ancak can kaybının olmaması büyük bir teselli olmuştur. Evleri ve yerleşim alanını yanmaktan kurtaran Hakkari Belediye Başkalığına ve jandarma ekiplerine belde sakinleri adına teşekkür ediyoruz” dedi.


Ot yığınlarının alev alması ve ağaçlara sıçraması, ailelerin bağırıp panik hali ise bir cep telefonu tarafından saniye saniye görüntülendi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

HAKKARİ HAVA DURUMU
30
°
C
Az Bulutlu
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  30°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  34°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  34°C
 • Perşembe
  Sıcak
  35°C
Reklamı Geç