Tedavisi tamamlana yaban keçisi doğaya bırakıldı

Hakkari’de yaralı halde bulunan ve tedavi edilen yaban keçisi, Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından doğaya bırakıldı.

Tedavisi tamamlana yaban keçisi doğaya bırakıldı

21 Eylül 2017 15:11


Hakkari’nin Yukarı Merzan Mahallesi’nde duyarlı vatandaşlar tarafından bulunarak Orman ve Su İşleri Müdürlüğüekiplerine teslim edilen yaban keçisi, Hakkari Belediye Başkanlığı Veteriner İşleriMüdürlüğüne getirildi. Burada veteriner hekim Feysal Cindoğlu tarafından tedavi edilen yaban keçisi, daha sonra doğaya salıvermek üzere tekrar Orman ve Su İşleri Müdürü Necmettin Yılmaz ve beraberindeki ekibe teslim edildi.


Orman ve Su İşleri Müdürü Necmettin Yılmaz ve beraberindekiler, yaban keçisini kent merkezinden uzak bir alanda salıverdiler.


Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ekipleri, su ve yiyecek verdiği için kendilerine alışan yaban keçisi doğaya salıverilmesine rağmen bölgede uzaklaşmaması dikkatlerden kaçmadı.


Bölgede bekleme yapan ekipler, yaban keçisinin dağlık alanda bulunan diğer sürüye katılmasıyla buradan ayrıldılar.


Orman ve Su İşleri Müdürü Necmettin Yılmaz, duyarlı vatandaşlar tarafından yaralı bulunarak kurumlarına teslim edilen keçinin belediyede görevli veteriner tarafından tedavisi yapıldıktan sonra tekrar doğadaki yaşam alanına bırakıldığını söyledi. Yılmaz, “Doğal alanına bıraktığımız yaban keçisi 2 yaşındadır. Duyarlı vatandaşlardan isteğimiz, bu tür durumlarda vakit kaybetmeden kurumumuzu aramalarıdır. Bu hayvanları tekrar doğal yaşam alanlarına salıverilmesi gerekmektedir. Vatandaşlarımız da bu hassasiyeti gösteriyor. Biz de burada basın mensuplarının huzurunda yaban keçisini doğaya salarak özgürlüğüne kavuşturduk” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

HAKKARİ HAVA DURUMU
27
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  27°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  28°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  28°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  30°C
Reklamı Geç