At arabalarına Kırıkhan Zabıtasından müdahale

Kırıkhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe merkezinde, ana caddeler üzerinde seyir eden ve trafiği tehlikeye düşüren at arabalarına yasal işlem yaptı.

At arabalarına Kırıkhan Zabıtasından müdahale

29 Eylül 2017 10:12


Kırıkhan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri özellikle trafiğin yoğun olduğu Kanatlı Caddesi, Tayfur Sökmen Caddesi, Şehit Erdoğan Karaoğlu Caddesi, Atatürk Caddesi, Alparslan Türkeş Caddesi, Mehmet Sakman Bulvarı, İnönü Bulvarı, İsmail Turan Bulvarı, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ve E5 çevre yolu üzerinde olası trafik kazalarına meydan vermemek için at arabalarıyla seyir eden ve trafiğin akışını aksatan at arabalarına anında müdahale ediyor.


Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Belediyemiz tarafından şehir içerisinde trafiğe girmeleri yasaklanan ancak uyarılarımızı dikkate almayarak hem çevreyi kirleten hem de şehir içerisindeki işlek ve trafiğin yoğun olduğu ana caddeler ile bulvarlarda gelişi güzel seyir ederek araç ve yaya trafiğini tehlikeye düşüren at arabalarına Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından müdahale ediliyor. Son iki gün içerisinde şehir içerisinde yapay şelale önündeki kavşakta kazaya sebebiyet veren ve Kanatlı Caddesi üzerinde seyir halinde yaya ve araç trafiğini tehlikeye düşüren iki at arabası yakalanarak sahipleri hakkında yasal işlemler yapıldıktan sonra at arabaları belediyemiz depolarına çekildi. İlçe genelindeki denetimlerimiz devam ediyor” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

HATAY HAVA DURUMU
17
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  17°C
 • Salı
  Çok Bulutlu
  17°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  17°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  17°C
Reklamı Geç