Down sendromlu çocukların ayakkabı sevinci

Hatay’ın İskenderun ilçesinde 120 down sendromlu çocuğa ayakkabı hediye edildi.

Down sendromlu çocukların ayakkabı sevinci

28 Eylül 2017 16:10

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in eşi ve Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil’in katılımı ile engellilerin topluma kazandırılması ve sosyal faaliyetler kapsamında, hayırseverler tarafından Down Sendromlu çocuklara ayakkabı hediyesinde bulunuldu.


İskenderun Down Cafe’de, down sendromlu çocuklar yararına düzenlenen programda, Aura Güzellik Merkezi sahipleri Müge Güler, Serap Çam ile Atasay kuyumculuk adına Nuriye Fırat, 120 Down Sendromlu çocuğa ayakkabı hediye etti.


Down Cafe’ye ve buradaki çocuklara her geçen gün ilginin arttığını ve bu durumun onları mutlu ettiğini belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’in eşi Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil, “Engelli kardeşlerimizin İskenderun’da yaşamaktan mutlu olmalarını sağlamak bizim için en büyük mutluluk kaynağıdır. Engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşmelerini, işgücüne katılmalarını sağlamak için gayret gösteriyoruz. Onların sorunlarını, sıkıntılarını dinliyor, çözüm yolları arıyoruz. Sık sık onlarla ve aileleri bir araya geliyoruz. Biz büyük bir aileyiz. Belediye başkanımız bizleri yalnız bırakmıyor. Down Cafe’ye olan ilgi gördüğünüz gibi her geçen gün artıyor. Tüm vatandaşlarımızı buradaki güzel ortamı görmeye davet ediyorum. Bu gün burada engelli çocuklarımıza desteklerinden dolayı Aura Güzellik Merkezi sahipleri Müge Güler ve Serap Çam ile Atasay kuyumculuk adına Nuriye Fırat’a çok teşekkür ediyoruz.” dedi.


Aura Güzellik Merkezi sahipleri Müge Güler ve Serap Çam ile Atasay kuyumculuk adına Nuriye Fırat ise, “Böylesine güzel bir programda bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Sosyal sorumluluk projemiz kapsamında Down Sendromlu çocuklarımıza ayakkabı hediyesinde bulunduk. Her zaman engelli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil’e çalışmalarında başarılar diliyoruz.” şeklinde görüş beyan ettiler.


Yapılan konuşmaların ardından Down Sendromlu çocuklara ayakkabı hediyesinde bulunuldu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

HATAY HAVA DURUMU
29
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  28°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  30°C
Reklamı Geç