Reyhanlı’da Muhtarlar Günü kutlaması

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde Muhtarlar Günü düzenlenen törenle kutlandı.Törende, Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Sever, Atatürk Anıtı’na çelenk…

Reyhanlı’da Muhtarlar Günü kutlaması

19 Ekim 2016 14:44

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde Muhtarlar Günü düzenlenen törenle kutlandı.
Törende, Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Sever, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Sever, “Muhtarlık müessesesi kültürümüzün ve hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir. Muhtarlar bulunduğu mahalle ve köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğu anda çalacakları ilk kapı muhtarlıklardır. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem de hüzünde her zaman halkın yanında ve hizmetindedir. Bu anlamlı günde bizlere güvenip bizleri muhtar olarak seçen halkımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
Törene, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Hacı Nuri Ünal, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Emniyet Müdürü Mustafa Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Musa Yüksekgönül, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu, muhtarlar, daire müdürleri katıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

HATAY HAVA DURUMU
25
°
C
Açık
 • Salı
  Açık
  25°C
 • Çarşamba
  Açık
  29°C
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  29°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  30°C