İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

226 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurası gerçekleştirildi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 226 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurasının bugün gerçekleştirildiğini açıkladı.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 3713 sayılı Kanunun EK 1'inci maddesine göre Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığı'na bildirilen 226 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atama kurasının, bugün Devlet Personel Başkanlığı'nda noter huzurunda gerçekleştirildiğini duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, hak sahiplerinin atama teklifleri yapılırken, atanmayı istedikleri ilk il tercihleri ile öğrenim durumları dikkate alındı.


226 istihdam hakkı sahibinden; 7'sinin mühendis, 12'sinin öğretmen, 5'inin tekniker, 17'sinin teknisyen unvanlı kadrolara, 19'unun ise öğrenim durumları itibariyle ihraz ettikleri unvanlar dikkate alınarak veteriner hekim, sportif eğitim uzmanı, sosyal hizmet uzmanı, hemşire, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni, çocuk eğiticisi, unvanlı kadrolara, 71'inin memur unvanlı kadrolara, 94' ünün hizmetli unvanlı kadrolara ve birinin ise işçi kadrolarına atama teklifleri gerçekleştirildi.


Atananların 131'i erkek, 95'i kadın


226 atan hak sahipleri, 131'i erkek, 95'i kadından oluştu.


Atama teklifleri E- uygulama sistemi üzerinden bu kapsamda personel talep eden kamu kurum ve kuruluşlarına yapılmış olup, kurum ve kuruluşlarının; 19'u üniversite, 20'si bakanlık ve bağlı kuruluşu, 2'si kamu iktisadi teşebbüsü ve biri askeri kurum olmak üzere toplam sayısı 42 olarak gerçekleşti. Bakanlık açıklamasında ilgililerin atama işlemlerinin, yazıların kurumlara ulaşmasından itibaren başlayacak olup bundan sonraki süreçte istihdam hakkı sahiplerinin, kurumların atama işlemlerini tamamlamalarını müteakiben kendilerine tebliğde bulunmasını beklemelerinin gerektiği belirtildi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.