İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Mehmetçiklerden ailelerine büyük sürpriz

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikte Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan kahraman Mehmetçiklerin kilometrelerce uzaktaki görev yerlerinde çektiği videoları izleyen anneler büyük sevinç yaşadı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikte Türkiye'nin dört bir yanında görev yapan kahraman Mehmetçiklerin kilometrelerce uzaktaki görev yerlerinde çektiği videoları izleyen anneler büyük sevinç yaşadı. Bir erin görev yerinden anne ve babasıyla görüntülü olarak konuştuğu o anlar ise herkesi duygulandırdı.


Vatani görevlerini yapan onlarca Mehmetçiğin eşleri ve anneleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen yemekte bir araya geldi. Gaziosmanpaşa Belediyesi'nin organize ettiği etkinlikle Gopark Grand Salon'da buluşan asker yakınlarına Gaziosmanpaşa Kaymakamı Oktay Çağatay, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da eşlik etti. Etkinlikte vatani görevleri nedeniyle uzakta olan Mehmetçiklere özlem duyan ailelere 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla büyük bir sürpriz yapıldı. Türkiye'nin dört bir yanında görev yapan kahraman Mehmetçiklere kilometrelerce uzaktaki görev yerlerinde çektirilen videolar bir anda ekranda gösterildi.


Mehmetçik ailesiyle görüntülü konuştu


Mehmetçiklerin kendilerine yolladığı videoları bir anda ekranda gören aileler, şaşkınlığını gizleyemedi. Farklı şehirlerde görev yapan askerlerin mesajlarını dikkatle dinleyen aileler, büyük sevinç yaşadı. Mehmetçikler mesajlarında eşlerinin ve annelerinin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarken birlik arkadaşlarıyla annelerine ”Anne seni çok seviyorum” diyerek seslendi. Etkinlikte, bir erin görev yerinden ailesini görüntülü olarak araması ise çocuklarına özlem duyan anne babasını duygulandırdı. O anlarda ailenin sevincini Başkan Usta da paylaşırken oğullarıyla konuşan aile duydukları mutluluğu dile getirdi.


“Tüm annelerimizin Kadınlar Gününü tebrik ediyorum”


Ailelerin askerde olan oğullarından gelen videoları büyük mutlulukla karşılamasının kendilerini de mutlu ettiğini ifade eden Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü diye anılıyor. Biz tüm kadınlarımızın başta annelerimizin kadınlar gününü tebrik ederken unutamayacağımız, bu güne kadar bu ülke için şehit olmuş kardeşlerimizin anneleri, şu anda bu ülkeyi savunan, karanlık günlerden kurtulması için mücadele eden Afrin'deki Mehmetçiklerimizin anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Kadınlar Gününü tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.


“İfade etmeye kelimeler kifayetsiz kalıyor”


Etkinlik kapsamında oğluyla görüntülü konuşan ve oğlunu görerek mutluluğu ve şaşkınlığı bir arada yaşadığını dile getiren Ülkü Basın, “Bunu ifade etmeye kelimeler kifayetsiz kalıyor, çok güzel öncelikle tüm askerlerimize, oğluma vatani görevlerini yaptıkları için çok teşekkür ediyorum. Bizim bayrağımızı, vatanımızı layığınca koruyup yere indirmesinler. Onlar orada çarpışırken bizde burada binlerce anneye seslenerek dualar bekliyorum. Gözümüzün nuru ve onun gibi bir sürü askerimiz bizim burada rahat edebilmemiz için bu görevi yerine getirmeleri ödenemeyecek bir borç.


“Asker annesi olmaktan gurur duyuyorum”


Oğlunun Manisa Kırkağaç'ta asker olduğunu anlatırken duygu dolu anlar yaşayan Zeynep Çopuroğlu, “ Allah'ım tüm askerleri annelerine hayırlısıyla kavuşturmayı nasip etsin. Ben o gittiğinden beri çok duygusalım, asker annesi olmaktan gurur duyuyorum, çok güzel bir duygu. Tüm annelere selam olsun, şehit annelerimize buradan baş sağlığı dilemek istiyorum, Allah sabır versin” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.