İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Ağaoğlu: “Büyük Ağaoğlu ailesine servet transferi yapıyorum”

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Ben yaptığım bütün işlerde büyük Ağaoğlu ailesi diye tanımladığımız daire sahiplerimize, tedarikçimize, çalışanımıza kazandırmayı önemsedim.

Bu projemizde de bu kural işleyecek. Servet transferi yaparak kârımı vatandaşla paylaşıyorum” dedi.


Çekmeköy Park projesinin tanıtımı için gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Ali Ağaoğlu ve Ağaoğlu Şirketler Grubu Murahhas Azası - Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Rahvalı açıklamalarda bulundu.


“Arsa değerinde daire satıyoruz”


Bu projenin uzun süredir Ağaoğlu müşterisi tarafından beklendiğini belirten Ali Ağaoğlu, “Ben, bu arsayı 20 yıl önce aldım. Bugün bölgede böyle bir arsanın metreare fiyatı 2 bin doları geçmiş durumda. Bu lokasyonda böyle bir arsa da bulmak mümkün değil. Ben bu fiyata Ağaoğlu kalitesinde daire satıyorum. Üstelik yüzde 25 lansman indirimi ile daha da büyük bir fırsat sağlıyorum. Yani arsa fiyatına daire alacaklar. Oturacağınız daire de benden size hediye” dedi.


“Oturup ağlamak olmaz, yatırım çarklarını döndürmek gerekiyor”


2008'de global krizin etkisi ile benzer bir konjonktürden geçildiğini belirten Ağaoğlu aynı zamanda, “O zaman da söyledim ‘Dere her zaman kütük getirmez' diye. Bunu yatırımcı için söylüyorum. Bu tip dönemlerde oturup ağlamak, yatırımları durdurmak kimseye bir yarar getirmez. Biz 2008'de de aynı şeyi yaptık. Hem kazandık, hem kazandırdık. 2009 yılında satışa çıktığımız My City Bahçelievler'de tüm daireleri 10 günde sattık. O zaman da tıkanan çarkların dönmesini sağladık. Biz, tüketici için derenin her zaman kütük getirmesini istiyoruz. Bugün de aynı şeyi yapıyoruz” diye konuştu.“Bugüne kadar yaptığımız en kullanışlı kat planları”


Çekmeköy Park projesinde en güvendikleri özelliğin kat planları olduğunu da vurgu yapan Ağaoğlu sözlerine şu şekilde devam etti: “İddia ediyorum müşterilerimiz, bugüne kadar yaptığımız en kullanışlı kat planları ile karşılaşacaklar. Projemizde her evde bir balkon var, özellikle çocuklu aileler için büyük ve kullanışlı metrekareli yaşam alanları planladık. Ayrıca 1453'te olduğu gibi sitenin ve çevrenin ihtiyaçlarını karşılayacak cadde konseptinde alışveriş üniteleri de mevcut”.“Yaptığımız hamlelerin karşılığını her zaman aldık”


Ekonominin daraldığı ve durgunluk yaşandığı dönemlerde yaptıkları yatırımların karşılığını daima aldıklarını vurgulayan Ağaoğlu, “Büyük Ağaoğlu ailesi bilir ki dere onlar için her zaman kütük getirecek. Maslak 1453 projemizde yüzde 250 gibi bir getiri elde ettiler. Bu projemizde de yüzde 25 lansman indirimi ile müşterilerimize kısa sürede yüksek getiriyi sağlıyoruz. Her projemizde olduğu gibi projemizin çok iyi prim yapacağına ve müşterilerimize kazandıracağına eminiz” dedi. Yaptıkları satışla yeni bir rekora imza attıklarını ve 2 günde 150 konut sattıklarını da belirten Ağaoğlu, bütün müşterilerine vermiş oldukları güven için ayrı ayrı teşekkür etti.


Yeni yapacakları projelere de değinen Ağaoğlu, “Ankara'da 1.200 konutluk yeni bir projeye başlıyoruz. Bodrum'da Çinliler ile devasa bir proje için ön anlaşma imzaladık” dedi.“Dubai'de rastlanılabilecek bir mimarı var”


Hasan Rahvalı ise proje ile ilgili detayları paylaştı. Rahvalı, “Projemiz 738 daire ve 30 bin metrekare bir alışveriş merkezi diyebileceğimiz bir zeminde yer alan lüks mağazalardan ve yiyecek içecek ünitelerinden oluşuyor. A, B ve C gruplarından oluşan 3 çeşit ve 15 katlı 13 bloğumuz var. A bloklarda 4+1, B bloklarda 3+1, C bloklarda 2+1 ve 1+1 daire tiplerimiz yer alıyor. Projemiz kendi mimarlarımızdan oluşan 40 kişilik ekibimiz tarafından tasarlandı. Dubai'de ve benzer ülkelerde görebileceğiniz ihtişamlı bir mimarisi var. Kat ve daire planlarında iddialı olmamızın nedeni tasarım ekibimizin başarısı. Projemiz, oturum için tercih edenlerin istekleri doğrultusunda projelendirildi. Lokasyon en büyük avantajımız. Metro, projemizin yanı başında. Hastanelere, markalı eğitim kurumlarına ve Alışveriş merkezlerine çok yakın konumda. Fiyatla ilgili bölgede bulunan markalı konut projelerinde araştırmalar yapıldı. Ortalama metrekare fiyatı 7 bin 500 TL. Biz de fiyatı 7 bin 500 olarak belirledik fakat bu fiyat üzerinden yüzde 25 lansman indirimi uyguladık. Mevduat faizlerinin yüzde 15 olduğu bir ortamda alan nasıl kazanır bunu düşündük. Projemizde, yüzde 10 peşinatın yanı sıra, yüzde 75 banka kredisi ve 2019 yılında yüzde 15 ara ödeme ile avantajlı bir ödeme planı sunuyoruz. Şu ana kadar 150 konutun satışını gerçekleştirdik. 120 milyon TL tutarında hasılat elde ettik. Bu ödeme planı bankacılara cazip geliyor. En fazla satın alan kesim bankacılar” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.