İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Beşiktaş'ta binlerce vatandaş dev Türk bayrağıyla Dolmabahçe'ye yürüdü

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79’uncu yılında Beşiktaş’ta açılan dev Türk bayrağı eşliğinde Dolmabahçe’ye düzenlenen yürüyüşle anıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79'uncu yılında Beşiktaş'ta açılan dev Türk bayrağı eşliğinde Dolmabahçe'ye düzenlenen yürüyüşle anıldı. Binlerce kişinin katıldığı dev Türk bayraklı yürüyüş, havadan görüntülendi.


Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 79'uncu ölüm yıl dönümünde metrelerce uzunluktaki dev Türk bayrağının taşındığı saygı yürüyüşü ile anıldı. Beşiktaş Barbaros Bulvarı'ndan başlayan yürüyüşe binlerce vatandaş ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar katıldı. Dev bayraklı saygı yürüyüşü, havadan da görüntülendi. Saatler 09.05'i gösterdiğinde ise binlerce vatandaş Gazi Mustafa Kemal Atatürk için saygı duruşunda bulundu. Trafikte bulunan vatandaşlar da arabalarından inerek saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşu sırasında bazı vatandaşlar duygusal anlar yaşadı. Vatandaşlar, daha sonra Atatürk'ün gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı'na akın etti.“Türkiye Cumhuriyeti Atatürksüz bir anlam ifade etmiyor”


Vatandaşlarla birlikte Barbaros Bulvarı'ndan Dolmabahçe Sarayı'na kadar yürüyen Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar, "Bu yıl o dev bayrağımıza Mustafa Kemal Atatürk'ü de ekledik. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Atatürksüz bir anlam ifade etmiyor. Bunun her geçen gün daha da iyi anlaşılıyor olması hiç şüphesiz Atatürk'ün semtinin bir belediye başkanı olarak, hayatının çok önemli bir bölümünü geçirdiği bir semtin belediye başkanı olarak, bir Beşiktaşlı olarak büyük bir mutluluk veriyor. Değerler sahip çıkıldığında, sahiplenildiğinde bir anlam ifade ediyor. Her geçen gün daha çok sahiplenilmesi ve daha iyi anlaşılması çok önemli. Atatürk'ün inşa ettiği cumhuriyet ancak herkesin ona sahip çıkmasıyla büyüyebilir, geleceğe taşıyabiliriz. Onun hayatını kaybettiği yer, Beşiktaş, Dolmabahçe. Onun için en büyük sorumluluk da bize düşüyordu, biz de o sorumluluğu her yıl olduğu gibi bu yıl da yerine getirmeye çalıştık” diye konuştu.


Dolmabahçe Sarayı'nda Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu odayı ziyaret eden Yiğitcan Dalkıran ise, “Hiçbir insan geçmişini unutamaz. Bu ülke bu günlere gelebilmek için çok mücadele verdi ve bunda Mustafa Kemal Atatürk'ün çok önemli bir payı var. Bugün burada olduğum için çok mutluyum” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.