İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Beylikdüzü Kadın Dayanışma Merkezi açıldı

Beylikdüzü Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınların sosyal ekonomik ve toplum hayatında önemli bir adım merkezi olarak görülen ’Kadın Dayanışma Merkezi’ni hizmete açtı.

Beylikdüzü Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadınların sosyal ekonomik ve toplum hayatında önemli bir adım merkezi olarak görülen 'Kadın Dayanışma Merkezi'ni hizmete açtı.


Kadınların duygusal, psikolojik, ekonomik ve fiziksel şiddete uğramaları durumunda başvurabilecekleri bir merkez oluşturmak için adım atan Beylikdüzü Belediyesi tarafından, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde, Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi'nde, Kadın Dayanışma Merkezi'ni açtı. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve kadınların katılımıyla açılan merkezde, kadınlara eşit adil bir hizmet anlayışı sunulması beklenirken, hukuktan psikolojiye, danışmanlıktan ekonomik desteklere yönlendirme gibi hizmetler verilecek.


Açılış öncesi bir konuşma yapan Başkan İmamoğlu, tüm kadınların 8 Mart gününü kutladığını ifade ederek, "Burası kadına ve çocuğa hizmet eden bir yer haline geldi. Kadına dair her şey kadınla ilgili her konuya muhatap bulabilecekleri bir yer amacımız. Burada belki de en merkezi noktası da bu bölümü kadın dayanışma merkezimize ayırarak sizleri buranın gerçek sahibi olarak göstermeye yönelik en ciddi adımı attığımızı düşünüyorum. Kadınlara bu güzel yerde güzel işler üretmek üzere her sorunlarını paylaşmak üzere bu güzel merkezimiz hayırlı uğurlu olsun diyorum. Kadınların bu ilimize İstanbul'umuza Türkiye'nin her noktasından çok ciddi yoğun bir göç olduğunu biliyoruz. Bir anda hayatları değişiyor insanların bir bakmışsınız Anadolu'nun herhangi bir yerinde ya da kasabasında bir bakmışsınız dünyanın en büyük kentlerin birisinde. Bu açıdan yaşam değişiminin en travma oluşturduğu kitle kadınlar. Büyükşehirlerde hayata başlamaları büyük oranda evlerde bir nevi hapis gibi kalmaları haline geliyor. Biz de bu noktada kadınların meslek edinmelerini sağlamak istiyoruz. Kadınların çalışmalarını istiyoruz kendi ayakları üstünde durmalarını istiyoruz. Kendi ayakları üstünde durursa o toplumda huzurlu bir yaşam sağlayabiliriz diye düşünüyoruz. Bu dayanışma merkezimiz sizlere ışık tutacak, rehber olacak"dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.