İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Bin öğrenciye Dragon bot eğitimi

Gençlere ekip çalışması, takım ruhu ve birlikte hareket etmeyi öğretmek amacıyla Pendik’te Dragon Bot Eğitimi veriliyor.

Gençlere ekip çalışması, takım ruhu ve birlikte hareket etmeyi öğretmek amacıyla Pendik'te Dragon Bot Eğitimi veriliyor. Bu yıl bin lise öğrencisine verilmeye başlanan eğitimlerin sonunda genç kızlar ve genç erkekler kategorilerinde yarışma heyecanı yaşanacak.


Pendik Belediyesi, ilkini geçen yıl gerçekleştirdiği Dragon Bot Eğitimine bu yıl da devam ediyor. Güzelyalı Sosyal Tesisi sahilinde verilen eğitimlerden bin lise öğrencisi faydalanıyor. Uzman eğitmenlerin önce teorik olarak nasıl kürek çekileceği üzerinde verdiği eğitimin hemen ardından gençler, kanolarla denize açıldı. Keyifleri yüzlerinden okunan öğrenciler, uyum halinde kürek çekmeye çalışırken aynı zamanda ekip olarak hareket etmeyi öğreniyor.10 Ekim'de şampiyonluk yarışı


2 haftalık eğitimin sonunda yarışmalar düzenlenecek. 9 Ekim'deki eleme yarışlarının sonunda finale kalan takımlar belirlenecek. 10 Ekim'de ise genç kızlar ve genç erkekler kategorilerinde final yarışmaları yapılarak takımlar şampiyonluk için mücadele edecek.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.