İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Eden Sporcular Federasyonu'ndan Kudüs tepkisi

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump’ın İsrail’in başkentinin Kudüs olarak tanıdıklarını açıklamasına tepkiler bitmiyor.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump'ın İsrail'in başkentinin Kudüs olarak tanıdıklarını açıklamasına tepkiler bitmiyor. Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Başkanı Muzaffer Ilıcak, bu karar durduruluncaya kadar İsrail ve ABD ile hiçbir sportif faaliyetlerde bulunmama kararı aldıklarını ifade etti.


ABD Başkanı Donald Trump'ın İsrail'in başkentinin Kudüs olarak tanıdıklarını açıklamasına tepki gösteren Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Başkanı Muzaffer Ilıcak, bu karar durduruluncaya kadar İsrail ve ABD ile hiçbir sportif faaliyetlerde bulunmama kararı aldıklarını ifade etti. Ilıcak yaptığı açıklamada, "Spor hiçbir zaman siyasete karışmaz. Ancak konu ülke meselesi olunca biz de bu işin içine girdik. Bu karar askıya alınana başta ABD ve İsrail olmak üzere ve onun şakşakçısı Çekya ile hiçbir müsabakaya katılmayacağız ve hatta onların katıldığı hiçbir etkinlikte bulunmayacağız" diyerek tepkilerini gösterdi.


Bu olayın sıradan bir olay olmadığına dikkat çeken Ilıcak, "İsrail, ABD ve onların uşakları hain FETÖ terör örgünün de bu işte parmağı olduğundan şüphemiz yoktur. Böyle kural tanımamazlığı yapan ABD ve İsrail'i ve yine onun işbirlikçileri FETÖ terör örgütünün başı Fethullah Gülen ve Çekya hükümetini kınıyoruz" diyerek tepki gösterdi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.