İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Geleceğin oyuncuları performanslarıyla hayran bıraktı

William Shakespeare’ın “Bir Yaz Gecesi Rüyası” oyununu ustalıkla sahneleyen genç yetenekler, izleyenleri hayran bıraktı.

William Shakespeare'ın “Bir Yaz Gecesi Rüyası” oyununu ustalıkla sahneleyen genç yetenekler, izleyenleri hayran bıraktı. Performanslarıyla beğeni toplayan geleceğin oyuncuları izleyenlerden büyük alkış aldı.


Öğrencilerin sanatsal faaliyetlere katılımını arttırmak ve tiyatroyu sevmesini sağlamak amacıyla Eyüpsultan Tiyatro Okulu'nda öğrencilere tiyatro eğitimi veriliyor. Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın zararlı alışkanlıklar yerine gençlerin sanatsal faaliyetlere yönlendirilmesi amacıyla önem verdiği okulda alınan eğitimler sonrası William Shakespeare'ın “Bir Yaz Gecesi Rüyası” gençlerin performansıyla izleyicinin beğenisine sunuldu. Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi'nde sahnelenen oyunu çok sayıda vatandaş izledi.


William Shakespeare'ın aşk ve rüyalar üzerine yazdığı komedi oyununu ustalıkla sahneleyen gençler izleyenlerden tam not aldı. Performansıyla hayran bırakan öğrenciler, tiyatroseverlerden büyük alkış aldı. Öğrencilere 4 grupta eğitim verilen Eyüpsultan Tiyatro Okulu'nda tiyatroya yeteneği olan birçok genç çeşitli dersler alırken, aldıkları eğitimler sonrası seyirciyle buluşarak deneyim kazanıyor.“Profesyonel oyunculuğa adım atıyorlar”


Öğrencilerin aldıkları eğitimler doğrultusunda seyircilerle buluşmasının kendileri için önemli bir tecrübe olduğunu dile getiren Eyüpsultan Tiyatro Okulu Genel Sanat Yönetmeni Caner Demir, “Tiyatro okulunda 4 grupta ders görülüyor. Burada alanında uzman öğretim görevlilerimiz tarafından dersler veriliyor. Oyunculuk, pandomim, beden hareketleri, doğaçlama, diksiyon gibi bir oyuncu için lazım olabilecek eğitimler veriliyor. Bir oyun hazırlığı, sahneye bir karakter nasıl konulur, oyuncu karakter dramatolojisine nasıl dahil olur, hazırlanır bu gibi eğitimleri atölye sınıfında görüyorlar. Proje oyunlarıyla aslında profesyonel oyunculuğa adım atıyorlar ve seyirciyle buluşuyorlar” ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.