İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

İstinaf mahkemesi, Beratcan Karakütük davasında anne ve sevgilisi hakkındaki kararı onadı

İstinaf mahkemesi, Tuzla’da cesedi bulunan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük davasında, yerel mahkeme tarafından Beratcan Karakütük’ün annesinin sevgilisi Ersin Kaşıkçı’ya verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını ve annesi Türkan Karakütük’ün beraatine ilişkin verilen kararı onadı.

İstinaf mahkemesi, Tuzla'da cesedi bulunan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük davasında, yerel mahkeme tarafından Beratcan Karakütük'ün annesinin sevgilisi Ersin Kaşıkçı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını ve annesi Türkan Karakütük'ün beraatine ilişkin verilen kararı onadı.


Kartal'da kaybolduktan sonra Tuzla'da cesedi bulunan 10 yaşındaki Beratcan Karakütük davasında, Beratcan'ın annesinin sevgilisi Ersin Kaşıkçı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılırken, annesi Türkan Karakütük hakkında beraat kararı verilmişti.


Taraflar avukatları aracılığıyla karara itiraz ederek istinaf kanun yoluna başvurdu. İstinaf mahkemesi dosya üzerindeki incelemesini tamamlayarak, yerel mahkeme tarafından verilen kararı onadı.


İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 1'inci Ceza Dairesi tarafından verilen kararda,usul ve esasa ilişkin herhangi bir aykırılığın bulunmadığı belirtilirken, delil ve işlemlerde herhangi bir eksiklik olmadığı , ispat bakımından değerlendirmenin yerinde olduğu kaydedildi.


Yerel mahkeme tarafından verilen kararda herhangi bir isabetsizliğin görülmediği vurgulanırken, hükmün yasaya ve hakkaniyete aykırı olduğuna ilişkin istinaf nedenleri yerinde görülmediğinden istinaf talebinin reddine karar verildiği anlatıldı.


Olayın Geçmişi


İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Beratcan Karakütük'ün ölümüne ilişkin başlatılan soruşturma servis şoförü Ersin Kaşıkçı gözaltına alınmış ve Kaşıkçı'nın Beratcan'ı bir su kuyusunda boğduğu ve annesiyle ilişkisinin bulunduğu ortaya çıkmıştı. Soruşturmanın tamamlanmasıyla Ersin Kaşıkçı hakkında "beden veya ruh bakımından kendini savunamayacak kişiyi tasarlayarak canavarca hisle eziyet çektirerek öldürme" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan, anne Türkan Karakütük hakkında ise "kasten adam öldürmeye azmettirme" suçundan dava açılmıştı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.