İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Maraton Yazmak/Anlatmak medya bilgilendirme toplantısı yapıldı

Maraton Yazmak/Anlatmak medya bilgilendirme toplantısı, Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Maraton Yazmak/Anlatmak medya bilgilendirme toplantısı, Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi.


İstanbul'da 12 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek Vodafone 39. İstanbul Maratonu öncesinde İBB Spor İstanbul, Türkiye Atletizm Federasyonu, Türkiye Spor Yazarları Derneği ve Türkiye Atletizm Vakfı iş birliğinde ‘Maraton Yazmak/Anlatmak' medya bilgilendirme toplantısı Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde düzenlendi. Etkinliğe Spor İstanbul Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ve Türkiye Atletizm Vakfı Başkanı İpek Özgüden Özen ile medya sektöründe çalışan birçok kişi katıldı.İsmail Özbayraktar: “Hata oluyorsa birlikte düzeltmek lazım”


‘Maraton Yazmak/Anlatmak' etkinliğinin güzel ve faydalı olduğunu söyleyen Özbayraktar, “Bizler de hata yapabiliriz. Bunlar doğal şeyler. Önemli olan ülkemizi ilgilendiren organizasyonlarda el ele vermek lazım. Hata oluyorsa da birlikte düzeltmek lazım. Bu çalışmayı da bu yüzden faydalı bulunuyorum” diye konuştu.Fatih Çintimar: “Maratonu yazmak insanoğlunun tabiata karşı mücadelesinin tanıtımı”


Maratonu yazmanın ve anlatmanın önemli olduğuna değinen Fatih Çintimar, “Ülkemizde maraton koşan sayısı belki çok yüksek değil. Dünya'ya baktığımız zaman 2000 yılında 500 bin kişi maraton koşmuş. 2016 yılında 2 milyon 140 bin kişi maratonu tamamlamış. Maratonun alt kategorileri olan yarı maraton ve halk koşularını da kattığımız zaman yıllık 20 milyon insanın hareket ettiği ve yarıştığı organizasyon. Televizyonda anlatan, yorumunu yapan arkadaşlarımız maratonu hangi şehirde yapıyorsa bütün tarihini anlatabilecek kadar süreye sahipler. Maratonun yazmak 2 buçuk saatlik insanoğlunun tabiata karşı, yol güzergahına karşı mücadelesinin anlatımıdır” şeklinde konuştu.


Türkiye Atletizm Vakfı'nın 1986 yılında kurulduğunu belirten İpek Özgüden, “Çok değerli ve atletizme gönül verdiği bir vakıf. Misyonumuz, atletizmi sevdirmek. Bunun bir yolu da eğitim. Bu 3. kez düzenlediğimiz medya bilgilendirme toplantısı” ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.