İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

`MEVLANA` BEYLİKDÜZÜ`NDE ANILDI

Mevlana Celaleddin-i Rumi, 739`uncu ölüm yıldönümünde Beylikdüzü`nde düzenlenen etkinlikle anıldı.Hz. Mevlana, Beylikdüzü Belediyesi`nin düzenlediği…

Mevlana Celaleddin-i Rumi, 739`uncu ölüm yıldönümünde Beylikdüzü`nde düzenlenen etkinlikle anıldı.
Hz. Mevlana, Beylikdüzü Belediyesi`nin düzenlediği Şeb-i Arus gecesiyle anıldı. Beylikdüzü Kültür Merkezi`nde düzenlenen gecede Kadim Sanat Grubu`nun kurguladığı, Ayam Musiki Topluluğu`nun icra ettiği ve Hüseyin Fahrettin Dede`nin besteleriyle Mevlana`yı Anma Gecesi düzenlendi. Programda yapılan Sema gösterisini çok sayıda Beylikdüzülü vatandaş izledi.
Anma programında konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, ``Mevlana felsefesinin temelinde sevgi ve aşk var. Birbirimizi eksik ve kusurlarımıza rağmen sevelim. Sevgi her şeyin anahtarıdır`` dedi.
Hayatı anlamlı kılmaktan bahseden Uzun, şöyle konuştu: ``Hangi işi yaparsak yapalım niyetimiz Allah`ın rızasını kazanmak olmalıdır. Bir insanın çoluk çocuğunun nafakasını temin etmek için çalışması, bir annenin yuvası düzenli olsun diye gece gündüz çabalaması, öğrencinin ilim kazanma gayreti, bir askerin vatanını beklemesi hiç endişeniz olmasın ki önemli bir ibadettir.`` Program sonunda Kadim Sanat Grubu`nun Yönetmeni ve Ayam Musiki Grubu`nun Şefi Murat Özer`e, Başkan Uzun tarafından çiçek takdim edildi. Programa Başkan Uzun`un yanı sıra Başkan Yardımcısı Efrahim Yeşil ve birim müdürleri katıldı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.