İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Türkiye Finans, TFX Target'in mobil versiyonunu geliştirdi

Türkiye Finans, döviz ve kıymetli maden işlemlerinin en rahat şekilde yapılmasına imkan veren platformu TFX Target’in mobil versiyonunu geliştirdi.

Türkiye Finans, döviz ve kıymetli maden işlemlerinin en rahat şekilde yapılmasına imkan veren platformu TFX Target'in mobil versiyonunu geliştirdi.Türkiye Finans, döviz ve kıymetli maden işlemlerinin en rahat şekilde yapılmasına imkan veren platformu TFX Target'in mobil versiyonunu geliştirdiğini duyurdu. Yapılan açıklamada, şirket inovatif yaklaşımının bir ürünü olan TFX TARGET sayesinde şubelere ve hatta internet şubesine dahi bağlı kalmadan, akıllı telefonlardan hafta içi 5 gün 24 saat boyunca dünyadaki döviz ve kıymetli maden emtia piyasaları eş zamanlı izlenebiliyor ve 34 farklı kurdan anında işlem yapılabiliyor. Akıllı telefon aplikasyonunun yanı sıra herhangi bir program indirmeye gerek kalmadan web üzerinden kolaylıkla erişilebilen uygulama sayesinde kullanıcılar, akıllı telefonlar aracılığıyla platformun tüm özelliklerinden hafta içi her gün 24 saat boyunca mobil olarak faydalanabilecek. Platform aynı zamanda değerli madenlerde gram üzerinden işlem yapmaya olanak sağlayan yapısı ile sektörde tek olma özelliğini taşıdığı belirtildi."Her milisaniyede güncellenen fiyat, ayda 100 binin üzerinde işlem"


Türkiye Finans Hazine Genel Müdür Yardımcısı Hakan Uzun, Türkiye Finans'ın geliştirdiği platform ile ilgili şunları söyledi: “Biz, TFX Target için çalışmalara ilk olarak 2011 yılında başladık. Ayda 100 binin üzerinde işlem gerçekleşen platformda, günde bin 800 civarında müşterimiz online olup, piyasaları anlık olarak takip ederek işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Sistemde her milisaniyede güncellenen fiyat yapısıyla 1 dakika içinde 3 bin farklı fiyat alıcı ve satıcı ile buluşuyor. Platformu kullanan müşterilerimizin sayısını 4 yıl içinde 800'den 30 bine yükseltmeyi başardık. 2017 sonunda hedefimiz 40 binleri yakalamak olacak”.


Yapılan bilgilendirmede, platform ve uygulaması, toplamda 3 milyon satırı geçen kod yazımı ile Türkiye Finans Hazine Pazarlama Müdürlüğü ve Türkiye Finans Ar-Gr Merkezi liderliğinde hayata geçirildi. Bu merkez, Şubat 2017'de Türkiye'nin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nca bankacılık sektörünün onaylı Ar-Ge merkezleri arasına kabul edildi.İşletmeleri ve bireyleri ekrana bağlı kalmaktan kurtarıyor


Uygulamanın işletmelere katacağı faydalara ilişkin açıklama yapan Türkiye Finans Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Murat Akşam, “Biz Türkiye Finans olarak özellikle firmaların nakit akışlarında yer almak, bunun için de gereken işletme sermayesine aracılık etmek istiyoruz. Aynı doğrultuda katılım bankacılığında hızla gelişen dış ticaret işlemlerinde de yer almak, müşterilerimize yol göstermek, danışmanlık yapmak bizim için çok önemli. TFX Target Mobil, bu anlamda dış ticaret ile uğraşan özellikle orta ve büyük ölçekli müşterilerimiz için 24 saat kur takibi yapabilecekleri, alım, satım yapabilecekleri yepyeni bir ürün. Bu sayede her orta büyüklükteki işletme (OBİ) ve ticari müşteriye anında alım, satım yapma imkânı veriyor; maliyet ve fiyatlandırma konusunda anlık imkân sağlıyoruz.Türkiye Finans Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Necati Özdeniz, “TFX Target, bankacılık dünyası için çok yenilikçi bir ürün. Biz Türkiye Finans olarak yenilikçiliğe önem veriyor, müşteriye değer üreten ürünleri destekliyoruz. TFX Target ile döviz işlemlerinin kontrolü müşterilerimizde olacak. TFX Target, kur değişimlerini müşterilerimiz adına takip ederek onları özgürleştiriyor. Günümüz dünyasında hayat dijitalde, bu nedenle bankacılık sektörünün de dijitale daha fazla yatırım yapması gerekiyor. Biz de dijitale yatırımı TFX Target Mobil ile sürdürüyoruz. Benzersiz emir yapısı ile telefon kapalıyken bile döviz alıp satabilen uygulama; yüksek hızı, kullanıcı dostu ara yüzü ve multi fonksiyonel yapısı ile cari hesaplara entegre çalışan tek platform. Dijital alanda geliştirdiğimiz ürünlere ve bu alanda yapacağımız yatırımlara önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz.”TFX Target'da müşteriye özel modüller


Ayrıca, arbitraj modülünde müşteriler, hesap bakiyelerindeki tutar kadar işlem yaparken; platformun web versiyonunda bulunan tek tuşla 24 saat işlem kolaylığı sunan forward modülü ile ileri vadeli kuru sabitleyebiliyor ve kur risklerini yönetebiliyor. İşletmeler için ciddi avantaj sağlayan 24 saat forward kolaylığı önümüzdeki aylarda mobil versiyonda da yerini alacak.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.