60 yaşındaki Halil Dede 46 kilo verdi, 20 yaş gençleşti

60 yaşındaki Halil Dede 46 kilo verdi, 20 yaş gençleşti

02 Aralık 2016 12:38

Hareketsizlik ve sağlıksız beslenme nedeniyle 60 yaşında 123 kiloya ulaşan ve artık ayağa bile kalkamayan Halil Gemici, 46 kilo vererek sağlığına kavuştu.
İzmir’in Çeşme ilçesinde esnaflık yaparak geçinen üç torun sahibi 60 yaşındaki Halil Gemici, sağlıksız beslenme ve hareketsizlik nedeniyle tam 123 kiloya ulaştı. Ameliyat olmaya karar veren Gemici, Obezite Cerrahı Doç. Dr. Serdar Kaçar ve ekibinin gerçekleştirdiği ameliyata girdi. Başarılı ameliyatın ardından doktorun beslenme önerilerini harfiyen uygulayan Gemici, kısa sürede zayıflamaya başladı. Geçtiğimiz ekim ayında 77 kiloya kadar düşen Gemici, “Ameliyat olmadan önce 123 kiloydum. Şimdi 77 kiloya düştüm. Ameliyatım çok başarılı geçti ve mutluluktan melekler gibi havada uçuyorum. Şu anda 60 yaşındayım ama ameliyattan sonra gençliğime geri döndüm diyebilirim. Bütün değerlerim ölçüldükten sonra 20 yıl gençleştiğim ortaya çıktı” diye konuştu.

"Yeniden doğdum"
Ameliyat sonrası diyeti uygularken hiç zorluk çekmediğini ifade eden Gemici, "Periyotlar halinde diyeti uyguladım. Hiçbir zorluk çekmedim. Beslenmeme dikkat ettim. Şu an her şeyi yiyebiliyorum ama yeterli miktarda. Uyku apnesi ve yüksek tansiyon vardı, şeker değerlerim sınırdaydı, karaciğerimde yağlanma vardı ayrıca horlama sıkıntısı yaşıyordum. Şimdi bu rahatsızlıklarımın hepsi geçti ve tüm ilaçlarımı çöpe attım. İçimden yeniden bir insan doğdu. Bir insan kadar ağırlığı da atmış oldum” dedi.

Doktor Kaçar: "Söylediklerimize harfiyen uydu"
Gemici’nin doktoru Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Serdar Kaçar ise hastasının tüm beslenme önerilerine harfiyen uyduğunu dile getirerek, "Halil Bey, benim ve diyetisyenimizin söylediklerine harfiyen uyarak sağlıklı bir şekilde kilo verdi" şeklinde konuştu. Kliniklerinde ekip olarak hastaların sağlığına ger kavuşması için çabaladıklarını dile getiren Dr. Kaçar, şu ifadelere yer verdi:
"Sağlıklı kilo vermek isteyenler için obezite cerrahisinin son seçenek olması gerekir. Hastaların mutlaka diyet, spor ve kronik hastalıklarıyla ilgilenen doktorlarının tavsiyelerine uyması şart. Spor, ilaç tedavisi, diyete rağmen zayıflayamayan hastalar için obezite ameliyatı, modern tıbbın sunduğu en iyi tedavi yöntemidir."YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

İZMİR HAVA DURUMU
12
°
C
Az Bulutlu
 • Cuma
  Az Bulutlu
  12°C
 • Cumartesi
  Az Bulutlu
  16°C
 • Pazar
  Az Bulutlu
  16°C
 • Pazartesi
  Sağnak Yağışlı
  14°C
Paykasa
Paykasa satın alma ve paykasa bozdurma işlemleri için en uygun paykasa fiyatlar
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Elektronik Sigara Modelleri
İndirimli Elektronik Sigara
www.elektroniksigara.ist

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
Gatete Tirajları
Günlük ve gerçek
Gazete Tirajlarına
ulaşmanın yolu!
www.gazetetirajlari.com
Reklamı Geç