Aliağa balık festivaline ev sahipliği yapacak

İzmir’in Aliağa ilçesi, bu yıl ikinci kez At-Çek Balık Avı Festivaline ev sahipliği yapmaya hazırlanırken, Aliağa’nın mavi bayraklı plajı Ağapark’ta iki gün sürecek ödüllü yarışmalarda 16-17 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Aliağa balık festivaline ev sahipliği yapacak

09 Kasım 2017 13:04


Aliağa ilçesinde, At-Çek Balık Avı Festival, bu yıl ikinci kez düzenleniyor. Festival kapsamında, Aliağa’nın mavi bayraklı plajı Ağapark’ta iki gün boyunca yarışmalar düzenlenecek. 16 Aralık Cumartesi günü saat 13.00’te başlayacak yarışma, 17 Aralık Pazar günü saat 10.00’da düzenlenecek olan ödül töreni ile son bulacak. Aliağa Belediyesinin öncülüğündeki yarışmaya SALT, APNEA ve CAGLARAV destek verecek. Yarışmaya katılım 200 kişi ile sınırlı olacak. Yarışmaya katılmak isteyenlerin detaylı bilgilere 0533 245 1093 numaralı telefonu arayarak ulaşabilecekleri, ayrıca katılımcılar için İZBAN Aliağa’dan Ağapark’a ring seferleri de yapılacağı açıklandı.


Yoğun katılımın olması beklenen yarışmada, amatör olta balıkçılığının tanıtılması, sürdürülebilir avcılık ruhu kapsamında yakala-bırak alışkanlığının kazandırılması ve amatör balıkçılığın bir dalı olan spin (at-çek) avcılığının sevdirilmesini amaçlanıyor. Yarışma kültürü anlayışını geliştirmeyi de hedefleyen etkinlik, Su Ürünleri Yönetmeliği ve Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ Hükümlerine göre yapılacak. Yarışma spin avcılık kategorisinde yapılacak ve avlanacak balıklarda tebliğe uygunluk şartı aranacak. Yarışmacılar kıyıya dik olarak atış yapacak ve her yarışmacı kepçe bulunduracak.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

İZMİR HAVA DURUMU
29
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  30°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  30°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  32°C
Reklamı Geç