Aşık Mahzuni Şerif Karşıyaka’da anılıyor

Aşık Mahzuni Şerif, 77.

Aşık Mahzuni Şerif Karşıyaka’da anılıyor

15 Kasım 2017 10:12

doğum gününde Karşıyaka’da anlamlı bir etkinlikle anılacak. Oğul Ali Mahzuni’nin türküler seslendireceği gecede, CHP Parti Meclisi Üyesi Gazeteci-Yazar Ali Öztunç da ‘Devr-i Mahzuni’ kitabı üzerinden söyleşi gerçekleştirecek.


Karşıyaka Belediyesi, 2002 yılında yaşama veda eden Aşık Mahzuni Şerif için özel bir anma programı düzenleyecek. Büyük ustanın sevenleri, 77. doğum günü olan 17 Kasım Cuma saat 19.00’da, Deniz Baykal Kültür Merkezinde bir araya gelecek. Etkinliğe, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ev sahipliği yapacak.


Ozanlık geleneğinin son temsilcisi Aşık Mahzuni Şerif’in en sevilen eserlerini, oğlu Sanatçı Ali Mahzuni seslendirecek. Etkinliğin bir diğer konuğu da, Devr-i Mahzuni kitabında ozanın yaşam öyküsünü kaleme alan CHP Parti Meclisi Üyesi Gazeteci-Yazar Ali Öztunç olacak. Öztunç konuklara hem Aşık Mahzuni Şerif hakkında bilinmeyenleri anlatacak, hem de kitaplarını imzalayacak.


Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Aşık Mahzuni Şerif sazıyla, sözüyle, kardeşlik sevdasıyla bu toprakların yetiştirdiği en önemli değerlerden biridir. Emperyalizme karşı durmuş, nerede haksızlık varsa baş kaldırmış, ‘Sarı Saçlım Mavi Gözlüm’ dizeleriyle Atatürk sevdamıza tercüman olmuş Aşık Mahzuni Şerif, hem sanatçı hem de aydın kimliğiyle bizler için ölümsüzdür. O’nu bir kez daha Karşıyakamıza yakışır şekilde anmak için doğum günü olan 17 Kasım’da Deniz Baykal Kültür Merkezimizde buluşalım” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

İZMİR HAVA DURUMU
10
°
C
Yağmurlu
 • Perşembe
  Yağmurlu
  10°C
 • Cuma
  Az Bulutlu
  14°C
 • Cumartesi
  Sağnak Yağışlı
  14°C
 • Pazar
  Sağnak Yağışlı
  15°C
Reklamı Geç