BAYSEM’de derslik sayısı artırıldı

Bayraklı Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezinde (BAYSEM) derslik sayısı artırılırken, geçtiğimiz yıl 11 derslikte toplam 678 öğrenciye kapılarını açan merkez, yeni sezonda 18 derslikle bin öğrenciye ücretsiz kurs vermeye devam edecek.

BAYSEM’de derslik sayısı artırıldı

03 Ekim 2017 09:47


Bayraklı’dan, en iyi lise ve üniversitelere hazırlanması için yıllardır ücretsiz kurslar vererek ülke genelinde önemli dereceler elde eden BAYSEM, bu yıl daha fazla derslikle daha fazla öğrenci kabul edecek. Kurslara 7-8’inci sınıf ve üniversite hazırlık öğrencileri katılacak. BAYSEM için ders zili 4 Ekim’de çalacak.


Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, belediye dershanelerinden dar gelirli ailelerin başarılı çocukları yararlandığını ifade ederek, "Dershanelerin kapatılmaması için mücadele ateşini Bayraklı’dan yaktık. Sonunda da bir yanlıştan dönüldü. Milli Eğitim Bakanlığı ile protokol imzalayan ilk belediye olduk. Bu süreçte Bayraklı Gençlik ve Eğitim Merkezimizin ismini Bayraklı Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi olarak değiştirdik. Geçtiğimiz yıllarda BAYSEM’de kurs gören öğrencilerimiz TEOG VE LYS’de önemli başarılara imza attı. Başarı oranımız hep çok yüksek oldu. Şimdi TEOG kaldırıldı. Ancak öğrencilerimizin derslerine yardımcı olması adına kurslarımız sürecek. Gençlerimizi yine üniversite sınavına hazırlayacağız. 11 olan derslik sayımızı 18’e çıkardık. Artık daha fazla çocuğumuz bizlerle birlikte olacak. Onlara elimizden gelen desteği yeni dönemde de vermeye devam edeceğiz” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

İZMİR HAVA DURUMU
35
°
C
Az Bulutlu
 • Pazar
  Az Bulutlu
  35°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  36°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  36°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  32°C
Reklamı Geç