Bergama’da şehir tiyatrosu kuruldu

İzmir’in Bergama ilçesinde, kısa bir süre önce kurulan ve seçmeleri yapılan Bergama Belediyesi Şehir Tiyatrosu çalışmalarına başladı.Kısa süre önce…

Bergama’da şehir tiyatrosu kuruldu

02 Aralık 2016 12:51

İzmir’in Bergama ilçesinde, kısa bir süre önce kurulan ve seçmeleri yapılan Bergama Belediyesi Şehir Tiyatrosu çalışmalarına başladı.
Kısa süre önce açılan Bergama Kültür Merkezinin ardından, Bergama Şehir Tiyatrosu da çalışmaların ardından kuruldu. 1-5 Kasım’da yapılan seçmelerde, 124 kişinin arasından belirlenen 26 kişilik ekip Bergama Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Sinan Küçüköz öğretiminde çalışmalarına başladı. Hafta içi her gün yapılan derslerde beden çalışması, metin çözümleme, role hazırlık, yaratıcı drama, metinlerde tiyatro tarihi, ses ve diksiyon eğitimi, temel oyunculuk gibi derslerin verildiği belirtildi.
Şehir tiyatrosunun kurulması ile ilgili konuşan ve bilgi veren Bergama Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Sinan Küçüköz, bir ay önce seçmelerin yapıldığını söyledi. Küçüköz, "26 Kişilik bir kadro oluşturduk. Hafta içi her gün bir araya gelerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bergama olağanüstü bir kent. Eşsiz tarihi ve kültürünün yanı sıra yüzyıllar boyunca birçok sanatçı yetiştirmiş. Sanatla hep iç içe olmuş. Yeni hizmete açılan kültür merkezide bölgede sanatın merkezi haline geldi. Bizlerde bu çalışmalar sonunda Bergamalılara, Bergamalılardan oluşan bu ekip ile güzel bir tiyatro oyunu sergileyeceğiz” dedi.
Çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Bergama Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları ise, birbirlerini tanımaya çalıştıklarını ve çok heyecanlı olduklarını belirtti. Matematik Öğretmeni Duygu Şahin (29), "Yaklaşık bir ay önce yapılan seçmelerde bu ekibe dahil oldum. Güzel bir ekip olduğumuzu düşünüyorum. Çalışmalara başladık. Çok heyecanlıyız” dedi. 9 Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencisi Cem Eren (34) de, şöyle konuştu:
"Soma’da kömür madeninde çalışıyorum. Çok iyi bir ekip olduğumuzu düşünüyorum. Şimdilik birbirimizi tanımaya çalışıyoruz. İlerleyen dönemlerde iyi işler çıkaracağımıza inanıyorum."
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

İZMİR HAVA DURUMU
31
°
C
Çok Bulutlu
 • Pazar
  Çok Bulutlu
  31°C
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  33°C
 • Salı
  Çok Bulutlu
  33°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  33°C
Reklamı Geç