Bergama’da şehir tiyatrosu kuruldu

Bergama’da şehir tiyatrosu kuruldu

02 Aralık 2016 12:51

İzmir’in Bergama ilçesinde, kısa bir süre önce kurulan ve seçmeleri yapılan Bergama Belediyesi Şehir Tiyatrosu çalışmalarına başladı.
Kısa süre önce açılan Bergama Kültür Merkezinin ardından, Bergama Şehir Tiyatrosu da çalışmaların ardından kuruldu. 1-5 Kasım’da yapılan seçmelerde, 124 kişinin arasından belirlenen 26 kişilik ekip Bergama Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Sinan Küçüköz öğretiminde çalışmalarına başladı. Hafta içi her gün yapılan derslerde beden çalışması, metin çözümleme, role hazırlık, yaratıcı drama, metinlerde tiyatro tarihi, ses ve diksiyon eğitimi, temel oyunculuk gibi derslerin verildiği belirtildi.
Şehir tiyatrosunun kurulması ile ilgili konuşan ve bilgi veren Bergama Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Sinan Küçüköz, bir ay önce seçmelerin yapıldığını söyledi. Küçüköz, "26 Kişilik bir kadro oluşturduk. Hafta içi her gün bir araya gelerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bergama olağanüstü bir kent. Eşsiz tarihi ve kültürünün yanı sıra yüzyıllar boyunca birçok sanatçı yetiştirmiş. Sanatla hep iç içe olmuş. Yeni hizmete açılan kültür merkezide bölgede sanatın merkezi haline geldi. Bizlerde bu çalışmalar sonunda Bergamalılara, Bergamalılardan oluşan bu ekip ile güzel bir tiyatro oyunu sergileyeceğiz” dedi.
Çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Bergama Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları ise, birbirlerini tanımaya çalıştıklarını ve çok heyecanlı olduklarını belirtti. Matematik Öğretmeni Duygu Şahin (29), "Yaklaşık bir ay önce yapılan seçmelerde bu ekibe dahil oldum. Güzel bir ekip olduğumuzu düşünüyorum. Çalışmalara başladık. Çok heyecanlıyız” dedi. 9 Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencisi Cem Eren (34) de, şöyle konuştu:
"Soma’da kömür madeninde çalışıyorum. Çok iyi bir ekip olduğumuzu düşünüyorum. Şimdilik birbirimizi tanımaya çalışıyoruz. İlerleyen dönemlerde iyi işler çıkaracağımıza inanıyorum."
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

İZMİR HAVA DURUMU
15
°
C
Sağnak Yağışlı
 • Pazartesi
  Sağnak Yağışlı
  15°C
 • Salı
  Sağnak Yağışlı
  17°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  17°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  17°C
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.
D-Smart Online Başvuru Sitesi
D-smart İnternet, Kampanya, Paketleri
Online Başvuru 0850 532 0 266
www.yeniabonelik.com