Hayırsever Nevvar İşgören unutulmadı

Nevvar Salih İşgören Vakfı kurucusu, hayatını kaybeden hayırsever Salih İşgören’in eşi Nevvar İşgören,vefatının 9.

Hayırsever Nevvar İşgören unutulmadı

12 Ağustos 2017 18:16

yıl dönümünde unutulmadı.


Nevvar Salih İşgören Vakfı kurucusu Nevvar İşgören, vefatının 9. yılında düzenlenen törenle dualarla anıldı. Narlıdere Mezarlığındaki törene çok sayıda kişi katıldı. Programa ayrıca, Nevvar Salih İşgören Vakfı yöneticileri ve hayırsever Nevvar ve Salih çiftinin bugüne kadar İzmir’e kazandırdığı kurumlardaki çalışanlarda katılarak dua etti.


Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mülayim Altınkalp, Vakıf Genel Sekreteri Mahir Dinç ile birlikte, anma programına katılanları tek tek karşılayarak teşekkür etti. Nevvar Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Mülayim Altınkalp, "Hayır ve hayırseverlik deyince, İzmir ile bütünleşen, deyim yerindeyse markalaşan Nevvar ve Salih İşgören, yokluklarında da, öğrencilere sağladığı burslar ve vakıf senedi çerçevesinde kurumlara sağladığı katkılarla hayırlarını sürdürüyorlar. İzmir’in ‘Nevvar Annesi’, üzerinden dokuz yıl geçse de, ahde vefa gereği hatırlanıyor, daha doğrusu unutulmuyor. Sıcak bir ağustos gününde yitirdiğimiz, Salih İşgören’in hayır faaliyetlerindeki en büyük teşvikçisi konumundaki Nevvar İşgören ve ondan üç yıl sonra 2011’de son yolcuğuna uğurladığımız Salih İşgören, ülkemiz için ışık olmaya devam ediyor. Biz de Nevvar Salih İşgören Vakfı olarak bu ışığı yansıtan bir ayna olmayı sürdüreceğiz" dedi.


Programlar kapsamında ayrıca, Alsancak Hocazade Camisinde mevlit okutarak lokma dökülürken, yine vakıf tarafından Karşıyaka Bostanlı Camisi, Narlıdere Şehitlik Camisi ve İZBAN Buca Şirinyer İstasyonu önünde vatandaşlara lokma dağıtıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

İZMİR HAVA DURUMU
16
°
C
Hafis Sağnak Yağışlı
 • Çarşamba
  Hafis Sağnak Yağışlı
  16°C
 • Perşembe
  Yağmurlu
  12°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  12°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  15°C
Reklamı Geç