Hilal Masa 7 gün 24 saat hizmet veriyor

Aliağa Belediyesi, bünyesinde kurduğu ‘Hilal Masa’ ile vatandaşların şikayet ve taleplerine 7 gün 24 saat en hızlı şekilde çözüm üretiyor.

Hilal Masa 7 gün 24 saat hizmet veriyor

04 Ekim 2017 16:44


Yaşlı ve engelli vatandaşları öncelik olarak baz alan Hilal Masa, Aliağa Belediye hizmet binasının giriş katında yer alıyor. Hilal Masa’da işleyiş; vatandaşın karşılanması, vatandaş ile görüşme, başvurusunun alınması, ilgili birim veya kuruma iletilmesi, çözüm süreci ve vatandaşa geri bildirim yapılması şeklinde ilerliyor.


Hilal Masa’ya şikayet ya da taleplerini iletmek isteyen vatandaşların, Alo 153 veya 0530 277 22 22 numaralı WhatsApp hattından da başvurularını gerçekleştirebildiği kaydedildi. Hilal Masa Genel Sorumlusu Şeyda Oyucu ile birlikte 10 kişilik ekiple hizmet veren masada, vatandaşın beklemek zorunda kalmaması için ise 5 hat bulunuyor. Hilal Masa, devletin tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra vatandaşa perakende hizmet veren GDZ Elektrik, İZSU, Telekom, İzmirgaz gibi kurumlar arasında da iletişim sağlayarak, çözüm için aracılık yapıyor. Acil sorunlarının çözümünde tüm müdürlüklerce oluşturulmuş acil hizmet mobil ekibi de, Hilal Masa’ya destek veriyor. Hilal Masa, Yeni Şakran ve Helvacı Hizmet Birimlerinin yanında yakında hizmete girecek olan Yeni Mahalle hizmet birimiyle de eş zamanlı çalışıyor.


Hilal Masanın bugüne kadar 5 bin 500 telefon görüşmesi yaptığını ve 2 bin 74 kişiye anında dönüş yapıldığını belirten Hilal Masa Genel Sorumlusu Şeyda Oyucu, “Hilal Masa, halkla ilişkiler, diksiyon ve motivasyon alanında tüm eğitimleri alarak hizmet vermeye başladı. Hafta sonları da dahil olmak üzere 24 saat esasıyla hizmet veriyoruz. Vatandaşlarımız bize ulaştıkları andan itibaren çözüm için çalışmalara başlıyoruz. Şuan da programa alınan ve çalışması devam eden 53 talep bulunuyor. Değerlendirilmek üzere ilgili birimlere iletilen 29 talep bulunuyor. Hilal Masa olarak amacımız vatandaşımızın şikayet veya talebini hızlı bir şekilde ilgili birimlere iletmek ve çözüme kavuşturmaktır” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

İZMİR HAVA DURUMU
32
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  32°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  30°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
Reklamı Geç