İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Karşıyakalı çocuklara yeni eğitim yuvası

Okul öncesi eğitime önemli yatırımlar yapan Karşıyaka Belediyesi, kente bir anaokulu daha kazandırılırken, Mustafa Kemal Mahallesi’nde inşa edilen Karşıyaka’nın Filizleri Muzaffer İzgü Anaokulu 8 Kasım’da törenle hizmete açılacağı belirtildi.

Okul öncesi eğitime önemli yatırımlar yapan Karşıyaka Belediyesi, kente bir anaokulu daha kazandırılırken, Mustafa Kemal Mahallesi'nde inşa edilen Karşıyaka'nın Filizleri Muzaffer İzgü Anaokulu 8 Kasım'da törenle hizmete açılacağı belirtildi.


Karşıyaka Belediyesi, 6'ncı okul öncesi eğitim kurumunun yapımını tamamladı. Mustafa Kemal Mahallesi'nde inşa edilen tesise, “Karşıyaka'nın Filizleri Muzaffer İzgü Anaokulu” adı verildi. 624 metrekare kullanım alanına sahip olan iki katlı binada, 60 öğrenci kapasiteli 3 sınıf oluşturuldu. Uyku odaları, çok amaçlı salon, mutfak, yemekhane, öğretmen ve yönetici odalarının da bulunduğu okulun bahçesine çocuk parkı yapıldı.


Anaokulunu 8 Kasım Çarşamba günü saat 16.00'da törenle hizmete açacaklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Karşıyakamıza ve çocuklarımıza çağdaş bir anaokulu daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mustafa Kemal Mahallemizde inşa ettiğimiz bu okulda, 26 Ağustos'ta yitirdiğimiz çok değerli yazar Muzaffer İzgü'nün adını da ölümsüzleştiriyoruz. İzgü'nün adı ve eserleri, Karşıyaka'nın Filizleri ile daima yaşayacak, gelecek nesillere taşınacaktır” dedi.


2014 yılından bu yana Ahmet Piriştina, Karşıyaka'nın Filizleri ve Kardelenler ana okullarını açan, iki kültür merkezinde de oyun odalarıyla yarım gün hizmet sunan Karşıyaka Belediyesi, Karşıyaka'nın Filizleri Muzaffer İzgü Anaokulu ile birlikte okul öncesi eğitim kurumlarının sayısını 6'ya çıkardı. Mavişehir'de yapımı süren 7'nci anaokulunun ise 2018 yılı içerisinde hizmete açılacağı ifade edilirken, bu yeni eğitim yuvasında toplam bin 450 metrekare kullanım alanı ve 8 kreş odasıyla Karşıyakalı çocuklara hizmet vereceği aktarıldı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.