İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Sigarayı bırakanlara sertifika

İzmir’in Aliağa ilçesinde, sigarayı bırakma programı sayesinde sigarayı bırakan 50 civarında sigara tiryakisi hastanede yapılan törenle başarı sertifikalarını aldı.

İzmir'in Aliağa ilçesinde, sigarayı bırakma programı sayesinde sigarayı bırakan 50 civarında sigara tiryakisi hastanede yapılan törenle başarı sertifikalarını aldı.


Aliağa Devlet Hastanesi Sigarayı Bırakma Polikliniği'nde sigarayı bırakanlar sertifika aldı. Hastanenin Göğüs Hastalıkları Uzmanı Gözde Apaydın Salar'ın "Sigarayı Bırakmanın Faydaları" konulu 10 dakikalık slayt gösterisinden sonra sigaradan kurtulan hastalarına başarı belgelerini verdi.


Programla ilgili bilgi veren Salar, "Yaklaşık 6 yıldır burada sigarayı bırakma polikliniğinde hizmet veriyoruz. Son 2 yıldır da Sağlık Bakanlığı ile çalışıyoruz. Bazen ücretsiz ilaç dağıtıyoruz. Ücretsiz ilacımız yeniden gelecek. Bu şekilde hastalara yardımcı oluyoruz. Sigarayı bırakma ilaçlarıyla destek sağlayarak hastalarımızın bu süreci başarı ile tamamlamalarını sağlıyoruz” dedi.


Ayrıca moral motivasyon ve psikolojik destekte de bulunduklarını ifade eden Salar, sigarayı bırakan hastalarına belgelerini verirken, “Sigarayı Bırakma Polikliniğimiz bundan sonra da hizmet vermeye devam edecek, bugüne kadar ne şekilde olursa-olsun sigarayı bırakmak isteyip de bırakamayan vatandaşlarımızı bu programa katılmaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.