Sigarayı bırakanlara sertifika

İzmir’in Aliağa ilçesinde, sigarayı bırakma programı sayesinde sigarayı bırakan 50 civarında sigara tiryakisi hastanede yapılan törenle başarı sertifikalarını aldı.

Sigarayı bırakanlara sertifika

05 Ekim 2017 16:09


Aliağa Devlet Hastanesi Sigarayı Bırakma Polikliniği’nde sigarayı bırakanlar sertifika aldı. Hastanenin Göğüs Hastalıkları Uzmanı Gözde Apaydın Salar’ın "Sigarayı Bırakmanın Faydaları" konulu 10 dakikalık slayt gösterisinden sonra sigaradan kurtulan hastalarına başarı belgelerini verdi.


Programla ilgili bilgi veren Salar, "Yaklaşık 6 yıldır burada sigarayı bırakma polikliniğinde hizmet veriyoruz. Son 2 yıldır da Sağlık Bakanlığı ile çalışıyoruz. Bazen ücretsiz ilaç dağıtıyoruz. Ücretsiz ilacımız yeniden gelecek. Bu şekilde hastalara yardımcı oluyoruz. Sigarayı bırakma ilaçlarıyla destek sağlayarak hastalarımızın bu süreci başarı ile tamamlamalarını sağlıyoruz” dedi.


Ayrıca moral motivasyon ve psikolojik destekte de bulunduklarını ifade eden Salar, sigarayı bırakan hastalarına belgelerini verirken, “Sigarayı Bırakma Polikliniğimiz bundan sonra da hizmet vermeye devam edecek, bugüne kadar ne şekilde olursa-olsun sigarayı bırakmak isteyip de bırakamayan vatandaşlarımızı bu programa katılmaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

İZMİR HAVA DURUMU
17
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  17°C
 • Cumartesi
  Kuvetli Sağnak Yağışlı
  13°C
 • Pazar
  Sağnak Yağışlı
  13°C
 • Pazartesi
  Sağnak Yağışlı
  14°C
Reklamı Geç