İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Torbalılı iş adamlarından Uşak'a çıkarma

Torbalı Ticaret Odası (TTO), 45 kişilik iş adamı grubu ile birlikte son dönemde sanayi alanında yıldızı parlayan Uşak’ı ziyaret etti.

Torbalı Ticaret Odası (TTO), 45 kişilik iş adamı grubu ile birlikte son dönemde sanayi alanında yıldızı parlayan Uşak'ı ziyaret etti. Uşak'ta iş dünyasının temsilcileri tarafından ağırlanan heyet, geziden memnun döndü.


Türkiye'nin dört bir yanına iş ve inceleme gezileri düzenleyen Torbalı Ticaret Odası (TTO)'nın son durağı Uşak oldu. Daha önce Bursa, Manisa, Kayseri, Konya Isparta gibi ekonomisi ile model olan illere iş ve inceleme gezisi düzenleyen TTO, Ege Bölgesinin sanayisi ile yıldızı parlayan Uşak'a 45 kişilik iş adamı grubuyla adeta çıkarma yaptı. Torbalı Ticaret Odası yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri, Torbalılı iş adamları ve kadın girişimcilerden oluşan 45 kişilik heyet, Uşak ekonomisinin gelişimi yerinde görme imkanı buldu. Gün boyunca Uşak'ta çeşitli ziyaretler gerçekleştiren Torbalı heyetinde yer alan iş adamları önemli görüşmelere imza attı.


Uşak programı, Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, meclis başkanı Erkan Aksoy ve iş adamlarından oluşan heyeti, Uşak Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Sezer'in karşılaması ve UTB'nın düzenlenen karşılıklı iş görüşmeleri ile başladı. Borsa binasında gerçekleştirilen görüşmelerde Uşak ve Torbalı'nın sanayi potansiyeli değerlendirildi. İlk durağı Uşak Ticaret Borsası olan Torbalı heyeti, ardından Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO)'nın misafiri oldu. Oda başkanı S. Selim Kandemir ve Meclis Başkanı İsmail Karaman'ın karşıladığı ekip, fabrikaları gezdi. UTSO Meclis Salonunda Torbalı ve Uşak sanayisi ile ilgili tanıtımlar yapıldı.


Torbalılı heyet, Uşak Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Seranova Seramik Fabrikası, Saçlı Tekstil Battaniye Fabrikası ve Kuyucak Tekstil Fabrikasını ziyaret etti. Fabrikaların gerçekleştirdikleri üretim ve teknolojileri hakkında bilgi alan Torbalılı iş adamları, ardından UTSO Meclis Salonunda Torbalı ve Uşak sanayisi ile ilgili tanıtımlar yapıldı. Başkanlar S. Selim Kandemir ile Abdulvahap Olgun Torbalı ile Uşak'ın sanayi alanındaki gücü hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Torbalı'nın Türkiye'deki en güçlü 5 ekonomiden biri olduğunu vurgulayan Olgun, "Gerek üretimimiz gerekse istihdamımızla Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlıyoruz. Hedefimiz, bu katkıyı daha da yukarıya çıkarmak” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.