Ümit Ülkü’den Hayvanları Koruma Gününde dikkat çeken mesaj

Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle bir çok etkinliğin düzenlendiğini; ancak en önemli konunun sevimli dostlara karşı sorumluluk duygusuyla hareket etmek olduğunu söyledi.

Ümit Ülkü’den Hayvanları Koruma Gününde dikkat çeken mesaj

04 Ekim 2017 15:12


Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, bir çok ailenin karne hediyesi olarak çocuklarına kedi ya da köpek aldığına dikkat çekti. Eve alınan hayvanın sorumluluğunu çocuğun dışında mutlaka bir yetişkin de üstlenmeli gerektiğini ifade eden Ülkü, "Çünkü sevimli dostlarımızın yemek ve su gibi ihtiyaçlarının dışında, veterinerlik hizmetleri ve düzenli bakımlarının aksatılmadan yürütülmesi gerekmektedir. Bu sorumluluğu taşıyan ailelerin, kedi ve köpek sahiplenmelerini öneriyorum. Sevimli dostlar karne hediyesi mağduru olmasın” dedi.


Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün hayvan bakım evi yapımı için 50 belediyeye 26 milyon lira destek verdiğini hatırlatan Ülkü, şöyle devam etti:


"Bu dünyayı sevimli dostlarımızla birlikte paylaşıyoruz. Onlara destek vermek hepimizin görevi. Sokak hayvanları için İzmirlileri ev ve iş yerlerinin önüne düzenli olarak bir kap su ve bir kap mama bırakmaya davet ediyoruz. Sevimli dostlarımızı yalnız bırakmayalım. Onları kaderlerine terk etmeyelim. Unutmayın, aynı biz insanlar gibi sevgiye, şefkate ihtiyaçları var."
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

İZMİR HAVA DURUMU
32
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  32°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  30°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
Reklamı Geç