Dulkadiroğlu Belediyesi’nden kırsal alana sosyal tesis

Kahramanmaraş’ta, Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından Dereli Mahallesi’nde yaptırılan çok amaçlı sosyal tesisin açılışı çok sayıda mahallelinin katılımıyla yapıldı.

Dulkadiroğlu Belediyesi’nden kırsal alana sosyal tesis

26 Eylül 2017 15:31


Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, sosyal tesisin açılışında yaptığı konuşmada, "Burada yaşayan vatandaşlarımızın, gençlerimizin, çocuklarımızın en önemlisi bilgiye erişmesi, bir arada bulunmaları, sosyalleşmelerini, doğru yolda sosyalleşmelerini inşallah sağlayacak. Onların geleceğe hazırlanmalarında çok önemli bir vazifeyi ifa edecek" dedi.


Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’da, yaklaşık 3 yıldır Dulkadiroğlu Belediyesi olarak, ilçenin standartlarını yükseltme adına çeşitli çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Artık Dulkadiroğlu ilçemiz bir yerden bir yere geldi. Bu çalışmaları herkes çarşıda, pazarda, kırsal alanda ve ticari faaliyetlerinde görmekte. Bunun sebebi bu bölgelere yaptığımız alt yapı çalışmalardır. Artık üst yapıyla ilgili çalışmalarımız neticelenmekte ve meyvelerini almaktayız. Bugün de bu Dereli Mahallemizde, bu bölgemizin ihtiyacını görecek, gerektiğinde, taziye evi olarak kullanılabilecek, gerektiğinde düğün salonu olarak kullanılabilecek, kurs merkezi, etüt merkezi, Kuran kursu olarak kullanılabilecek, çeşitli toplantı ve organizasyonlarınızı yapabileceğiniz, içerisinde kütüphanesi bulunan güzel bir tesisi mahallemize ve bölgemize inşallah açıyoruz" diye konuştu.


Konuşmaların ardından katılımcılar hep birlikte kurdeleyi keserek tesisi hizmete açtı.


Açılışa katılan mahalle sakinlerine Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından çeşitli ikramlarda bulundu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KAHRAMANMARAŞ HAVA DURUMU
32
°
C
Çok Bulutlu
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  32°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  32°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  33°C
Reklamı Geç