Dünya Miras Kenti Safranbolu dünyanın en büyük turizm fuarında

Safranbolu ve Karabük TSO dünyanın en büyük turizm fuarı olan (ITB) Uluslararası Berlin Turizm Fuarında Safranbolu standı açtı.

Dünya Miras Kenti Safranbolu dünyanın en büyük turizm fuarında

08 Mart 2018 18:58


Almanya Başbakan’ı Angela Merkel’in katılımıyla 52. kez kapılarını açan fuarda kurulan Safranbolu


standına Safranbolu ve Karabük Ticaret ve Sanayi Odaları ev sahipliği yapıyor


Safranbolu TSO Meclis Başkanı Ahmet Şahin, Türkiye’den aralarında Safranbolu’nun da yer aldığı Dünya Mirası olmayı hak eden 17 değer ile gastronomi dalında ise Gaziantep’in, Berlin’de tüm dünyaya tanıtıldığını söyledi.


Şahin, “Türkiye’nin toplam 18 değerinin yer aldığı Berlin ITB Fuarı için bölgelerin tanıtımına yönelik filmler, katalog ve haritalar hazırlandı. 1994 yılında UNESCO Dünya Miras Listesine giren ve şehir olarak bu listede yegane yer olan Safranbolu’muzun tarihi ve kültürel zenginliğini, doğal güzelliklerini tüm dünyaya göstermeliyiz. Berlin Turizm Fuarı da bunun için büyük bir fırsat. Berlin Turizm Fuarının hem Safranbolu’muz için hem ülkemiz için bol turist olarak geri dönüşünün olmasını bekliyoruz” dedi. Fuara Safranbolu TSO Meclis Başkanı Ahmet Şahin’in yanı sıra Safranbolu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sami Acar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Koray Erikci, Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Urgancıoğlu Karabük TSO Meclis Başkanı Timurçin Saylar, Karabük TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan katıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KARABÜK HAVA DURUMU
28
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Pazar
  Kuvetli Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  33°C
Reklamı Geç