KBÜ, Çocuk Üniversitesi kurdu

Karabük Üniversitesi (KBÜ) bünyesinde 7-15 yaş grubundaki çocukların ilgi alanlarını ve yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olmak, onlara bilim, teknoloji, hars ve kabiliyet alanlarında nitelikli eğitimler vermek amacıyla Çocuk Üniversitesi kuruldu.

KBÜ, Çocuk Üniversitesi kurdu

04 Ekim 2017 19:35


KBÜ Çocuk Üniversitesi Müdürü Okutman Mesut Doğan, Çocuk Üniversitesinde, tamamı akıllı tahtalar ve bilimsel materyallerle donatılmış 11 atölye ve 3 laboratuvarla çocukların geleceğe hazırlanacağını söyledi. Tüm derslerin üniversitedeki öğretim elemanları tarafından verileceğini kaydeden Doğan, “Çocuk Üniversitesinde, çocukları okul ve sınav formatına göre kodlanmamış yepyeni ve kişiye özel bir eğitim ortamıyla buluşturuyoruz. Bilimden teknolojiye, kültür sanattan edebiyata, spordan müziğe ve yetenek gibi pek çok alanda eğitimler verilecek. Özellikle kültür anlamına da gelen ve içerisinde yazarlık eğitimi, değerler eğitimi, tarihi coğrafya, dünya dilleri ve Osmanlıca gibi dersleri barındıran Hars bölümünün Çocuk Üniversitesi’nde ilk olacak” dedi.


Teknik alandaki bölümleriyle öne çıkan Karabük Üniversitesinin bu özelliğinin yeni kurulan Çocuk Üniversitesinde kendini göstereceğini vurgulayan Doğan, şunları söyledi:


"Teknoloji alanında verilecek dersler arasında robotik ve kodlama, 3D programlama, grafik tasarımı ve yeni nesil yazılım gibi derslerin verilmesi bir ayrıcalık olacak. Diğer yandan bilim alanında zıpır matematik, zeka oyunları, deney okulu, yaratıcı düşünme ve tasarım gibi alanlarda dersler yer alırken, yetenek okulunda ise basketbol, satranç, fotoğrafçılık, okçuluk, gitar eğitimi ve bağlama eğitimi gibi çok zengin alanlarda dersler öğrencilere sunulacak. Yeni kurulan Çocuk Üniversitesine başvurularımız başladı ve 15 Ekim’e kadar sürecek. Aynı zamanda ilgi ve yetenek alanlarına göre sınırlı sayıda öğrenci alınacak. Kursların, kurslarda verilecek eğitimin niteliğine göre 8, 10 ve 12 kişilik gruplar halinde planlandı. Dersler hafta içi ikişer saat halinde 15.30-17.15 ve 17.30-19.15 saatleri arasında yapılacak.”
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KARABÜK HAVA DURUMU
31
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  34°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  34°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
Reklamı Geç