İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Karaman Gençlik Merkezi'nde yeni dönem kayıtlar başladı

Karaman’da daha çok gence ulaşabilmeyi hedefleyen Karaman Gençlik Merkezi’nde açılacak yeni dönem kurslar için kayıtlar başladı.

Karaman'da daha çok gence ulaşabilmeyi hedefleyen Karaman Gençlik Merkezi'nde açılacak yeni dönem kurslar için kayıtlar başladı.


Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerine aralıksız devam eden Gençlik Merkezi'nde kulüp faaliyetleri altında verilecek eğitimlerin yeni dönem kayıtları başladı. Gençlik Merkezi bünyesinde Kişisel Gelişim Kulübü, El Sanatları Kulübü, Müzik Kulübü, Tasarım Kulübü, Bilim ve Teknoloji Kulübü, Spor Kulübü, Yöresel Halk Dansları Kulübü, Edebiyat Kulübü ve Fotoğrafçılık Kulübü adı altında verilecek olan eğitimlerde kursiyerler İngilizce, bilgisayar, gitar, bağlama, ney, diksiyon, Arapça, Kur'an-ı Kerim, ebru, cam süs eşya yapımı, hat, kaligrafi, karakalem, Kaat-ı Sanatı, takı tasarım ve Çinicilik eğitimlerden ücretsiz olarak faydalanabilecek. Katılımcıların tüm faaliyetlerden ücretsiz faydalanacağı gençlik merkezlerine 14-29 yaş arasındaki vatandaşlar başvurabilecek ve kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlerin sertifika alacağı kurslar kontenjan ile sınırlı olacak. Gençlerin topluma kazandırılması kültür, sanat ve spor faaliyetlerinde yer alması için faaliyetlerin devam ettiğini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, ”Gençlik Merkezleri bünyesinde ücretsiz olarak açılan kulüp faaliyetleri ile gençliğin sosyal ve kültürel gelişimlerine olumlu yönde katkı sağlayacaktır. Böylece gençler, her biri alanında uzman eğitmenler tarafından verilen kurslara katılarak, yeteneklerini geliştirme ve ilgi alanlarının üzerine eğilme fırsatı bulacak. Çalışmalarımız sadece sportif aktivitelerle değil, aynı zamanda sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle de gençlerimizin gelişimine katkı sağlamak amacıyla çalışmalarımız devam edecek. Bütün gençlerimizi ücretsiz eğitimlerimize bekliyoruz” diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.