Karaman’a modern stadyum

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karaman’ın yeni stadyumuna 2019 yılında kavuşacağını söyledi.

Karaman’a modern stadyum

19 Ağustos 2017 10:03


Kırbağı mevkisinde yapımına başlanılan stadyum inşaat alanında incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, projenin Karaman Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütüldüğünü kaydetti. Karaman’a modern bir stadyumun kazandırılmasında kendilerine destek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Başbakan Binali Yıldırım ve emeği geçen herkese teşekkür eden Çalışkan, "En kısa sürede 15 bin kişilik modern bir stadyumu Karaman’a kazandıracağız. Arsa ve tüm alt yapısını belediye olarak biz yapacağız. Karamanımız 2019’un ortalarında modern ve herkesin çok rahatlıkla spor yaptığı güzel bir tesise kavuşmuş olacak" diye konuştu."Yaşayan bir stadyum olacak"


Karaman Şehir Stadyumunun adeta yaşayan bir stadyum olacağını ifade eden Çalışkan, "Bu stadyum Türkiye’deki diğer yapılmış stadyumlardan daha farklı olacak. Stadyumun altında alışveriş merkezleri, kafeler ve restoranlar olacak. Burada sadece 15 günde bir maç yapılan stadyum değil, aynı zamanda günlük yaşam ünitelerinin de yer aldığı, hem spor, hem de kültürel gelişime önderlik edecek güzel bir tesis kazandırmış olacağız. İsmini ise Karamanlı hemşehrilerimizle birlikte koyacağız" dedi."Stadyumun maliyeti 80 milyon lira"


Başkan Çalışkan, Karaman’a yapılacak stadyumun maliyetinin yaklaşık 80 milyon lira civarında olacağını dile getirerek, "Toplamda spor yatırımı 100 milyon lirayı buluyor. Baktığımızda Karaman ölçekli bir ilde çok önemli bir yatırım. Biz de belediye olarak şehirdeki spor alt yapısına her türlü desteği bundan sonrada sağlamaya devam edeceğiz. Gerek bireysel sporlar, gerekse salon sporları, gerekse de yapılan stadyumun tüm arsalarını Karaman Belediyesi olarak destekledik" diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

KARAMAN HAVA DURUMU
26
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  29°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
Reklamı Geç